کد خبر: ۶۲۶۴۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰
بهرام نیا در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد

نمایندۀ مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه زنی بعد از مرخصی زایمان از کار برکنار شود، خلاف سیاست‌های کلی دولت و مجلس مبنی بر افزایش جمعیت است.

حسن بهرام نیا نمایندۀ مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: با توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش جمعیت؛ یکی از سازوکارهای مؤثر بر این موضوع قانون ها و بخشنامه هایی است که باید برای فرزندآوری زوجین ایجاد انگیزه کند.

بهرام نیا افزود: طرحی را در دست اقدام داریم که بر اساس آن باید 3 روز به پدر نوزاد تازه متولد شده مرخصی داده شود، اما در حال حاضر به این طرح اعتنایی نمی شود.

وی افزود: وقتی کسی کاری را به سختی به دست آورده است، باید بتواند بعد از مرخصی زایمان آن را حفظ کند.

بهرام نیا در ادامه گفت: اینکه زنی بعد از مرخصی زایمان از کار برکنار شود، خلاف سیاست‌های کلی دولت و مجلس مبنی بر افزایش جمعیت است، لذا باید در دولت و مجلس طرح و لایحه‌ای حمایتی تهیه شود و بر اساس آن فرصتی در اختیار بانوان شاغل قرار گیرد.

وی در رابطه با افزایش درآمد مردان در کشور گفت: باید در این راستا طرحی جامع تهیه و تدوین شود و همچنین با توجه به بودجه کشور، تورم روزانه، درآمدها و هزینه‌های جاری در راستای تعیین و افزایش میزان درآمد مردان تصمیم گیری شود.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی در خصوص سؤالی مبنی بر اینکه اگر به مردان حقوق مکفی داده شود، آیا فعالیت برخی زنان به علت فقر مالی در خارج از منزل ضرورت پیدا می‌کند یا خیر؟، گفت: ما فعلا وارد این قضیه نمی شویم، اما عده ای از زنان دوست دارند خود را تحت عنوان نیروی فعال تلقی کنند.

انتهای پیام/

قانون‌های حمایتی برای مرخصی زایمان زنان باید ایجاد شود

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی