کد خبر: ۶۲۶۴۹۱۲
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۴

کارگاه‌های آموزش مهارت‌های بالینی ویژه زایمان طبیعی در نیشابور با هدف ارتقای سلامت مادر و نوزاد و افزایش کیفیت ارائه خدمات زایمان و بروز کردن مهارت بالینی برگزار می‌شود

راه اندازی کارگاه‌های آموزش مهارت‌های بالینی ویژه زایمان طبیعی در نیشابوربه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛دکتر محمد شورورزی مدیر درمان دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: در راستای توانمندسازی و ارتقاء مهارت بالینی ارائه دهندگان خدمات زایمانی اعم از ماما، متخصصین زنان و ارتقاء کیفیت خدمات زایمان، بعنوان یکی از محور‌های اصلی برنامه ترویج زایمان طبیعی از مجموعه برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت، کار گاه آموزشی جهت اعضای هیئت علمی مامایی شاغل در دانشگاه دولتی و آزاد شهرستان، کارشناسان مسئول بخش زایمان مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی حکیم و بیمارستان خیریه قمر بنی هاشم (ع) در دو گروه برگزار گردید.

وی افزود: این کارگاه با هدف ارتقای سلامت مادر و نوزاد و افزایش کیفیت ارائه خدمات زایمان و بروز کردن مهارت بالینی پرسنل مامایی، مربیان بالینی مامایی، متخصصین زنان و زایمان کارگاهی آموزشی در دو روزکاری و دو گروه جهت فراگیران برگزار شد.

مدیر درمان دانشکده افزود: فراگیران در کار گاه تئوری و عملی و با تامین یک فضای آموزشی شبیه سازی شده با محیط بالینی که با استفاده از وسایل کمک آموزشی به پرورش مهارت‌های بالینی پرداخته و در محیطی آرام و کنترل شده مهارت‌های بالینی و ارتباطی را فرا گرفتند.

دکتر محمد شورورزی گفت: آموزش مدرسین مراکز مهارت آموزی بالینی به شیوه (training of trainers) به عهده وزارت متبوع است و با تشکیل هسته آموزشی دانشگاهی و راه اندازی مراکز مهارت آموزی بالینی ویژه زایمان طبیعی، همه نیرو به تدریج آموزش خواهند دید. صدور گواهی شرکت در دوره جهت شرکت کنندگانی که دوره را با موفقیت به پایان رسانده اند توسط اداره مامایی وزارت بهداشت انجام خواهد شد.

مدیر درمان دانشکده در پایان ضمن تشکر از واحد مامایی معاونت درمان در برگزاری این کارگاه افزود: بررسی نتیجه اثر بخشی آموزش‌ها از افراد شرکت کننده، با مشاهده عملکرد بالینی یا بوسیله چک لیست تهیه شده توسط اساتید و همکاران معاونت درمان دانشگاه ارزیابی می‌شود.

انتهای پیام // س. ح.
 


ارتقاء کیفیت خدمات زایمان طبیعی در نیشابور

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی