کد خبر: ۶۲۶۶۳۹۴
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۲

معاون وزیر خارجه انگلیس گفت ما از رئیس جمهور و کنگره آمریکا می خواهیم بار دیگر پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را تأیید کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه اینترنتی وزارت خارجه انگلیس متن سخنرانی آلن دانکن، معاون وزير امور خارجه انگليس در امور اروپا و آمريکا برای شورای شیکاگو را منتشر کرد.
 
او در این سخنرانی گفت: ما به شدت از دونالد ترامپ و کنگره آمریکا می خواهیم بار دیگر پایبندی ایران به توافق هسته ای را تأیید و در اجرای برجام سختگیرانه و هوشیارانه عمل کنند. 
 
دانکن در سخنرانی خود، کره شمالی، ایران و روسیه را به ترتیب چالش های اول و دوم و سوم سیاست خارجی انگلیس توصیف کرد.
 
او درباره ایران گفت: دومین چالش بزرگ سیاست خارجی، ایران است. من می خواهم کاملا شفاف بگویم که از دیدگاه ما برجام - توافق هسته ای ایران - بهترین راه برای برخورد با مسئله هسته ای ایران است. ایران پیشرفت چشمگیری در توقف برنامه هسته ای و محدود کردن قابلیت های هسته ای خود کرده است. 
 
دانکن افزود: ما می خواهیم مزایای توافق هسته ای را حفظ کنیم. ارزیابی ما این است که ایران به برجام پایبند است و عدم تأیید پایبندی ایران به توافق هسته ای، کار را برای مقابله با  نگرانی‌ها و مهار برنامه هسته ای این کشور دشوارتر می کند. 
 
معاون وزیر خارجه انگلیس گفت: اگر کسی در مورد مزایای این توافق تردید دارد، باید به لحظه ای فکر کند که این توافق دیگر وجود ندارد. آنگاه ما فقط با یک بحران هسته ای - کره شمالی - روبرو نیستیم و با دو بحران هسته ای روبروییم. این موضوع اهمیت توافق هسته ای را برجسته می سازد.
 
او گفت: این توافق حاصل 13 سال دیپلماسی است و طرف ها را به گونه ای به پای میز مذاکره آورد که قبل از آن ممکن نبود. به همین دلیل است که ما به شدت از رئیس جمهور و کنگره می خواهیم بار دیگر پایبندی ایران به توافق هسته ای را تأیید کنند.   
 
انتهای پیام/
 

سخنرانی معاون وزير خارجه انگليس در  شورای شیکاگو درباره برجام

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی