کد خبر: ۶۲۶۶۷۷۳
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پیامی درگذشت مرحوم جلال طالبانی رئیس جمهور سابق عراق و دبیرکل اتحادیه میهنی کردستان را تسلیت گفت.

شمخانی درگذشت رئیس جمهور سابق عراق را تسلیت گفتبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز (چهارشنبه) در پیامی درگذشت مرحوم جلال طالبانی رئیس جمهور سابق عراق و دبیرکل اتحادیه میهنی کردستان را به خانواده و مردم عراق تسلیت گفت.

در متن این پیام آمده است؛

مام جلال مبارزی خستگی ناپذیر و سیاستمداران تیزبین و آینده نگر بود که در مسیر آزادسازی سرزمین و مردم عراق از ستم دیکتاتوری صدام و حزب بعث ،فداکاری بسیاری کرد و پس از آن نیز از هیچ تلاشی در مسیر بازگرداندن عراق به جایگاه بین‌المللی و شکوه گذشته و ارتقاء نقش منطقه ای آن فروگذار نکرد.

مرحوم جلال طالبانی در قامت پیر سیاست کردستان عراق نقطه عطفی در در ایجاد تفاهم و توافق و نزدیک‌کردن گروه‌های مختلف قومی، مذهبی و سیاسی این کشور ایفا نمود که از جمله ثمرات آن برقراری ثبات و حرکت به سمت پیشرفت و امنیت و کاهش آلام مردم رنج دیده عراق بود .بی شک عدم حضور فعال وی در صحنه سیاسی عراق بدلیل بیماری از دلایل محوری در شکل گیری خلاء جدی در سپهر سیاسی این کشور شد و موجب سوء استفاده برخی فرصت طلبان برای اجرای طرحهای مشکوک با هدف فروپاشی و تجزیه عراق گردید.

مام جلال مدبرانه زیست و حیاث ثمر بخشش میراثی گرانبها برای مردم عراق و دوست دارانش از جمله در ایران برجا گذاشت.
اینجانب که عزادارفقدان دوستی قدیمی و هم رزمی صمیمی هستم ،ضمن عرض تسلیت به خانواده آن مرحوم و مردم شریف کُرد و ملت عراق از خداوند متعال علوّ درجات را برای ایشان خواستارم.

علی شمخانی
7 مهر 1396

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر