کد خبر: ۶۲۶۷۰۸۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۵:۲۷
سیاسی راد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد:

دبیر انجمن سنگ آهن ایران گفت:سیاست واحدی در قبال فعالان بخش خصوصی در حوزه معدن اتخاذ نمی‌شود.

سردرگمی بخش خصوصی در میان دوگانگی دولتی‌ها

علیرضا سیاسی راد دبیر انجمن سنگ آهن ایران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،اظهار کرد:در رابطه با تاثیر گذاری تشکل های بخش خصوصی در تصمیم گیری های معدنی کشور با مجموعه ای از اتفاقات مختلف در چند سال گذشته روبرو بوده و در مواجهه با سازمان های مختلف،رفتارهای متفاوتی را شاهد بوده ایم.

سیاسی راد با اشاره به تحولات گوناگون رخ داده در حوزه معدن کشور ،تصریح کرد:در برخی سازمان های حاکمیتی همچون ایمیدرو ،سطح همکاری انجمن های بخش خصوصی و دولت به حد مطلوبی رسیده و مشورت گرفتن از بخش خصوصی در حوزه تصمیم گیری ها به صورت فرمالیته نیست.

وی ادامه داد:اما در چند سال اخیر شاهد بودیم که در نهادهایی مانند خانه معدن و شورای عالی معادن کشور که توسط معاون وزیر صمت مدیریت می شود،نقش تشکل های بخش خصوصی به شدت کم رنگ شد تا جاییکه اگر از بخش خصوصی مشورتی هم می خواستند در نهایت عملی نمی شد.

دبیر انجمن سنگ آهن ایران با مثبت تلقی کردن تشکیل شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی ،اذعان کرد:هم فکری و همکاری بین بخش خصوصی و دولتی در عملکرد صنعتی و معدنی کشور تاثیر مستقیم دارد و باید سعی شود به نهادهایی که برای نیل به این هدف تشکیل شده اند،بهای بیشتری داده شود.

وی در ادامه با انتقاد از عدم وجود سیاست واحد در حوزه معدن کشور،بیان کرد:در عین حال که یک سازمان دولتی مانند ایمیدرو تمایل زیادی به همکاری و مشارکت با بخش خصوصی دارد ،معاون معدنی وزارت صنعت معدن وتجارت ،دیدگاه مثبتی نسبت به استفاده از نظرات و تجربیات بخش خصوصی نداشته و همین تضادها در شاکله دولت ،ایجاد دوگانگی می کند.

علیرضا سیاسی راد در پایان تاکید کرد:در صورتیکه وزیر جدید صنعت معدن و تجارت،رویکرد مثبتی نسبت به همکاری با تشکل های بخش خصوصی داشته باشد،در آینده شاهد رونق بیشتر بخش معدن کشور خواهیم بود.

انتهای پیام/

دوگانگی دولتی ها بخش خصوصی را گیج می کند

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر