کد خبر: ۶۲۶۸۰۹۵
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۵
رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت و معدن کردستان؛

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: حجم کل مبادلات کردستان در مقایسه با مدت مشابه سال95، به لحاظ ارزشی 43 درصد رشد یافته است.

افزایش 43 درصدی کل مبادلات استان کردستان به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ،صادق صمدی رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در6 ماهه نخست سال جاری بالغ بر 252 هزارتن، معادل 175میلیون دلار، کالا از استان کردستان به خارج از مرزهای کشور صادر شد.

وی افزود: حجم کل مبادلات استان کردستان در نیمه نخست سال جاری، یک میلیون و 474 هزار تُن معادل 2 میلیارد و 810 میلیون دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال95، به لحاظ وزنی 13 درصد و به لحاظ ارزشی 43 درصد رشد یافته است.

صمدی بیان کرد: از این میزان صادرات حدود 97 درصد آن به مقصد کشور عراق بوده است و از دیگر کشورهای مقصد صادراتی استان در این مدت می توان به کشورهای افغانستان، فدراسیون روسیه، سودان و پاکستان اشاره کرد.

وی افزود: این در حالی است که صادرات استان در نیمه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 11 درصد افزایش یافته است.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به میزان صادرات سایر گمرکات استان در 6 ماهه نخست سال 96، گفت: این صادرات بالغ بر315 هزارتن معادل 277 میلیون دلار بوده است که این رقم حاکی از رشد 13درصدی به لحاظ وزنی و 34 درصدی به لحاظ ارزشی،در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

صمدی افزود:واردات کالا در این مدت به 32 هزار تن معادل 39میلیون دلار رسیده است که از این میزان واردات، 81 درصد آن مربوط به کشور عراق است.

وی گفت: حجم ترانزیت(داخلی-خارجی) استان کردستان در 6 ماهه نخست سال96، 875 هزارتن معادل 2 میلیارد و 319 میلیون دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی 21 درصد و به لحاظ ارزشی 46 درصد افزایش یافته است.

 

انتهای پیام/ع

افزايش ۱۱درصدی صادرات كردستان

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی