کد خبر: ۶۲۶۸۶۴۸
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸
مدیر کل استاندارد اردبیل؛

مدیر کل استاندارد استان اردبیل گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و جلوگیری از بروز احتمالی حوادث ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی استفاده از وسایل نفت سوز و گازسوز استاندارد شده الزامی است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، هاشم علایی، مدیر کل استاندارد استان اردبیل به اجباری بودن استاندارد بخاریهای نفت سوز و گاز سوز اشاره و تصریح کرد: مجهز بودن بخاری های دودکش دار گازی به وسایل ایمنی مانند سنسورِ حساس به کاهش اکسیژن و سنسور حرارتی ضرورت دارد و باید از نصب اینگونه وسایل ایمنی بر روی بخاری اطمینان حاصل شود.

وی تصریح کرد: سنسور حساس به کاهش اکسیژن (ODS)، زمانی که اکسیژن اتاق به کمتر از 18 درصد برسد بخاری را خاموش می کند و سنسور حرارتی نیز وسیله ای است که اگر به هر دلیلی مسیر دودکش مسدود شود و محصولات احتراق به درون اتاق برگردد، بخاری را بصورت اتوماتیک خاموش می کند.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل تصریح کرد: به منظور جلوگیری از استفاده بخاری های نفت سوز و وسایل گازسوز غیر استاندارد و پیشگیری از هرگونه حوادث احتمالی، مکاتباتی با اداره کل آموزش و پرورش استان  و نوسازی مدارس صورت گرفته تا از بخاری های استاندارد مجهز به سنسور حساس به کاهش اکسیژن و سنسور حرارتی در مدارس استان استفاده نمایند.

علایی گفت: اداره کل استاندارد اردبیل بر حسب وظایف ذاتی خود از محل اعتبارات طرح طاها(طرح اجرای هماهنگ استاندارد) نسبت به خرید مستقیم کالاهای تولیدی استاندارد شده مشمول مقررات استاندارد از مراکز توزیع و فروش اقدام و آنها را مورد آزمایش قرار می دهد و در صورت مشاهده هرگونه کالای بدون علامت استاندارد از توزیع آن جلوگیری به عمل می آورد. 

وی از عموم همشهریان خواست در راستای حفظ سلامتی و ایمنی مصرف کنندگان در صورت مشاهده هرگونه بخاری غیر استاندارد با شماره تلفن گویای ۱۵۱۷ یا شماره تلفن های ۸-۳۳۷۴۱۱۵۶ به اداره کل استاندارد اردبیل اطلاع رسانی نمایند.      

 

انتهای پیام/ح

رعایت نکات وسایل گازسوز و نفت سوز

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر