کد خبر: ۶۲۶۹۱۵۱
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۳

هکرهای روس از نرم‌افزار ضدویروس شرکت کاسپرسکی برای سرقت اطلاعات فوق محرمانه یک پیمانکار آژانس امنیت ملی آمریکا، استفاده کرده‌اند.

سرقت هکرهای روس از اطلاعات محرمانه آمریکا با استفاده از نرم‌افزار کاسپرسکیبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ وال‌استریت ژورنال روز پنج‌شنبه در گزارشی اعلام کرد هکرهای روس از نرم افزار «ضد بدافزار» شرکت روسی کاسپرسکی برای سرقت اطلاعات فوق محرمانه یک پیمانکار آژانس منیت ملی آمریکا (اِن.اِس.ای) استفاده کرده‌اند.

در اتفاقی که به نظر سومین درز اطلاعاتی یک پیمانکار آژانس امنیت ملی آمریکا ظرف چهار سال گذشته باشد، هکرهای روسیه در سال 2015 با نفوذ به شبکه های رایانه‌ای این سازمان، موفق شدند اطلاعاتی در رابطه با چگونگی نفوذ سازمان امنیت ملی آمریکا به شبکه های رایانه ای دیگر کشورها و همچنین نحوه محافظت از خود در برابر چنین حملاتی به دست آوردند.

دولت آمریکا اخیرا به کلیه ادارات و سازمان های زیرمجموعه خود دستور داد از نرم افزارهای ضد ویروس تولید شرکت کاسپرسکی مستقر در مسکو استفاده نکنند. وزارت امنیت داخلی آمریکا سیزدهم سپتامبر به سازمان های وابسته به دولت این کشور دستور داد ظرف 90 روز نرم افزار کاسپرسکی را از رایانه های خود حذف و به جای آن از محصولات تایید شده استفاده کنند.

این وزارت‌خانه در بیانیه‌ای گفت «محصولات شرکت کاسپرسکی دسترسی گسترده و متمایزی به فایل ها و محتوای رایانه هایی که این نرم افزار روی آنها نصب شود ایجاد می کند که می تواند به وسیله هکرها برای دستیابی به اطلاعات مورد استفاده قرار گیرد».

 

انتهای پیام/

استفاده از آنتی‌ویروس کاسپرسکی برای هک اطلاعات محرمانه آمریکا

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی