کد خبر: ۶۲۶۹۴۰۷
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
ربانی مطرح کرد؛

رئیس بیست و نهمین همایش بیماری‌های کودکان گفت:بیش از ۴۲ بیماری متابولیک داریم که باید پیش از تولد تشخیص داده شوند.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به  نقل از روابط عمومی بیست و نهمین همایش بیماریهای کودکان، علی ربانی رئیس بیست و نهمین همایش بیماری های کودکان با اشاره به اهمیت موضوع های مورد بحث در همایش امسال، گفت: تمام موضوعات و محورهای انتخابی در همایش بیماری های کودکان با هدف پیشگیری و توجه به بهداشت  است و تازه های پیشگیری و درمان بیماری های اطفال بررسی می شود.

وی ادامه داد: یکی از محورهای همایش پیش رو، تازه های دندانپزشکی در اطفال است و بحث دوم بیماری CF (سیتیک فیبروزیس یک بیماری ژنتیکی مزمن ، تشدید شونده وغالبا کشنده غده های مخاطی بدن است و دستگاه تنفسی وسیستم گوارشی را درگیر می کند) که به تازگی تعداد زیادی بیماران مبتلا به این بیماری در ایران ثبت شده اند.

ربانی افزود: با تجهیزات نوینی که در مرکز طبی کودکان فراهم کرده ایم این بیماران درمان می شوند، از این رو اولین کنفرانس بین المللی CF در این همایش با حضور رئیس CF اروپا و متخصصانی از کشورهای هلند، انگلیس، ترکیه و آمریکا حضور خواهند داشت.

این فوق تخصص غدد اطفال اظهار کرد: یکی دیگر از موضوعات مهم همایش امسال، بحث بر روی PICU اطفال، دیابت اطفال، رادیولوژی اطفال و بیماری های متابولیک در ایران است که بیش از ۴۲ بیماری متابولیک در ایران داریم و بیشتر تمرکز ما بر روی تشخیص و تغذیه این بیماران است که اغلب با تغییر رژیم درمان می شوند و از ضایعاتی که می توانند ایجاد کنند، پیشگیری می شود و تعدادی نیز از این بیماران که غیر قابل درمان هستند را می توانیم با تشخیص قبل از تولد، از به دنیا آمدن این تعداد از نوزادان بیمار جلوگیری کنیم.

ربانی، یکی دیگر از مباحث همایش امسال را غربالگری نوزادان و کودکان عنوان کرد و گفت: از لحاظ بهداشتی مطلوب است که قبل از اینکه بیماری ها خودشان را نشان دهند، تشخیص داده و درمان و پیشگیری شوند که به این کار غربالگری بیماری ها گفته می شود یعنی قبل از اینکه علامت  بیماری  بروز کند و به بدن آسیب برساند، آنها را شناسایی کنیم.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه به سایر موضوع های مورد بحث در بیست و نهمین همایش بیماری های کودکان اشاره کرد و افزود: یکی از مباحث مهم دیگر در این همایش، رشد و تکامل کودکان است که وزارت بهداشت آن را برنامه ریزی کرده و  مبحث دیگر نیز  پیشگیری از بیماری های ژنتیکی در کودکان است که اداره ژنتیک برنامه ریزی آن را انجام داده است.

ربانی با عنوان این مطلب که همایش امسال ۱۰ محور اصلی دارد وشامل همه فیلدهای اطفال است، گفت: این همایش به همت مرکز طبی کودکان و همکاری گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی ایران و مرکز تحقیقات رشد و تکامل و انجمن غدد و متابولیسم کودکان برگزار می شود.

بیست و نهمین همایش بیماری های کودکان از ۴ تا ۷ آبان ۹۶ در سالن اجتماعات مرکز طبی تهران برگزار می شود.

انتهای پیام/

غربالگری بیماری های ژنتیکی کودکان در کشور

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر