کد خبر: ۶۲۶۹۴۸۳
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
سلیمی خبر داد

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انجام ۱۴ هزار و ۱۶۱ مورد ماموریت امداد و نجات در طول اجرای طرح امداد و نجات تابستان سال جاری خبر داد.

انجام بیش از ۱۴ هزار عملیات در طرح امداد و نجات تابستان هلال احمربه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اجرای طرح امداد و نجات تابستان ۹۶ سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از ابتدای تیرماه تا اول مهرماه سال جاری، گفت: در این مدت ۱۴ هزار و ۱۶۱ مورد ماموریت امداد و نجات و خدمات امدادی انجام شد، در این حوادث ۱۷۱ هزار و ۹۸ نفر آسیب دیده اند که منجر به مصدومیت ۳۲ هزار و ۸۱۰ نفر در حوادث مختلف شده است.

او ادامه داد: از ابتدای اجرای طرح امداد و نجات تابستانه بیش از ۸ هزار و ۳۰۰ نفر توسط جمعیت هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند و یک هزار و ۹۹۳ نفر نیز در سوانح ترافیکی رهاسازی شده اند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اعلام  ۶۹ درصد ماموریت‌های انجام شده در این طرح اظهار داشت: از ۶۹ درصد ماموریت‌های انجام شده در قالب عملیات‌های ترافیکی، کوهستان، ساحلی، سیل و آبگرفتگی و غیره، ۳۱ درصد خدمات امداد و نجات شامل مراجعات حضوری و برنامه‌های مناسبتی بوده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد رشد داشته است.

مازندران، اصفهان و قزوین سه استان پر عملیات کشور

سلیمی با بیان اینکه بیشترین عملیات در استان‌های مازندران، اصفهان و قزوین بوده است، تصریح کرد: مازندران با یک هزار و ۷۶۰ مورد عملیات، ۱۸ درصد از همه عملیات‌های امدادی را به خود اختصاص داده است، ۸۶۰ مورد عملیات شامل ۹ درصد از عملیات‌ها نیز مختص استان اصفهان بوده و قزوین با انجام ۵۱۱ مورد عملیات به عنوان سومین استان پر عملیات کشور، ۵ درصد از عملیات را به خود اختصاص داده است.

او درباره بیشترین عملیات ترافیکی در محور‌های مواصلاتی کشور گفت:  استان آذربایجان غربی محور سلماس به خوی و ارومیه با ۶۳ مورد انجام عملیات، دارای بیشترین ماموریت ترافیکی بوده است، استان اصفهان محور اصفهان -شهرکرد و استان قزوین محور تاکستان - رزن با ۶۱ مورد ماموریت ترافیکی، رتبه‌های بعدی محور‌های پر ماموریت کشور را به خود اختصاص داده اند.

اسکان بیش از ۶ هزار هموطن به صورت اضطراری در پایگاه‌های امداد و نجات بین شهری

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به ۱۷۱ هزار و ۹۸ آسیب دیده در سوانح و حوادث به وقوع پیوسته در کشور از ابتدای تیرماه تا اول مهر ماه سال جاری، گفت: از این تعداد ۸۷ هزار و ۵۲۸ نفر از هموطنان امدادرسانی شدند.

او با اشاره به اسکان ۶ هزار و ۲۷۸ سیل زده گفت: از این رقم  ۳ هزار و ۹۶۸ نفر اسکان اضطراری داده شده و ۲ هزار و ۳۱۰ نفر نیز به صورت موقت در پایگاه‌های بین شهری توسط جمعیت هلال احمر اسکان داده شده اند.

سلیمی به تعداد نجات یافتگان در حوادث و سوانح مختلف اشاره کرد و یادآور شد: ۱۴ هزار و ۴۴۴ نفر از هموطنان توسط عوامل امدادی هلال احمر در عملیات‌های کوهستان و سیلاب امدادرسانی شدند، همچنین عملیات رهاسازی افراد گرفتار در خودرو‌ها ناشی از تصادفات جاده‌ای انجام و آسیب دیدگان به مراکز درمانی منتقل شدند.

انتهای پیام/

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل