کد خبر: ۶۲۷۰۲۴۱
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل؛

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: باند دوم جاده اردبیل- فیروزآباد به طول 5 کیلومتر به سرعت و شتاب بیشتر در دست اجرا است و تا 15 روز آینده به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اردبیل افزود: برای اجرا و تکمیل باند دوم جاده اردبیل- فیروزآباد 150 میلیار ریال اعتبار مورد نیاز است.

وی درباره احداث باند دوم جاده اردبیل- مشگین شهر نیز گفت: این طرح هم به طول 10 کیلومتر جزو برنامه و طرح قابل اجرا در سال جاری است که بیش ازسه کیلومتر آن تکمیل شده و مابقی نیز در دست اجراست.

مدیرکل راه وشهرسازی استان اردبیل بیان کرد: برای عملیات اجرایی این طرح اختصاص 300 میلیار ریال در خواست شده اما رقمی تا کنون جذب نشده است .

حیدری بهسازی راه اصلی جلفا -اصلاندوز و بیله سوار به طول 10 کیلومتر،بهسازی و بازیافت طرح اسالم -خلخال به طول 6کیلومتر، بهسازی راه رضی-امیر کندی به طول 10 کیلومتر ،احداث راه اصلی خلخال - فیروزآباد ، احداث راه کریق -آرموداق به طول چهار کیلومتر،بهسازی راه شال - ماجولان به طول 35 کیلومتر را از جمله طرح های در دست اجرای این اداره کل عنوان کرد .

وی با بیان اینکه در چهار سال دولت تدبیر و امید 21 طرح با زیر بنای 19 هزارو 682 متر با اعتبار 229 میلیارد و 200 میلیون ریال اجرا شده است، اظهار کرد: ساخت بیمارستان 160 تختخوابی شهرستان پارس آباد و بیمارستان 35 تختخوابی شهرستان کوثر از جمله آنهاست.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به اینکه در چهار سال گذشته بیش از 107 کیلو متر راه اصلی و فرعی در استان اردبیل احداث شده، بیان کرد: در این مدت 557 کیلومتر از راهها آسفالت، 38 کیلو متر بهسازی، 22 کیلومتر آسفالت نوین و 993 هزارو 518 متر مربع لکه گیری و 273دستگاه پل احداث شده و در مجموع برای اجرای آنها سه هزارو 380 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

حیدری از احداث 42 کیلو متر راه روستایی در این مدت در استان خبر داد و اضافه کرد: در طول این مدت همچنین با 630 میلیارد ریال اعتبار 229 کیلو متر راه روستایی بهسازی و 309 کیلومتر آسفالت شده است.

وی با بیان اینکه شاخص آسفالت راههای روستایی بالای 50 خانوار این استان به غیر از شهرستانهای خلخال و گرمی از میانگین شاخص کشوری بالاتر است، گفت: تلاش می کنیم با اختصاص اعتبار مناسب این دو شهرستان را هم به میانگین کشوری برسانیم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: در حوزه بازآفرینی شهری اهتمام به نوسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده در مرکز استان و شهرستانهای آن مورد توجه است و در چهار سال گذشته 14 هزار میلیارد ریال تسهیلات کم ‌بهره در سطح استان اردبیل برای متقاضیان به یکهزار و 500 واحد پرداخت شده است.

حیدری اضافه کرد: در حوزه مسکن مهر 41 هزار و 379 واحد مسکن مهر برای شهرهای بالای 25 هزار خانوار در استان اردبیل برنامه‌ریزی شده بود که 25 هزار و 871 واحد آن در دولت یازدهم با اعتبار بیش از 15 هزار میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: در 4 سال گذشته 9 هزارو 500 پروانه ساخت به مساحت 3 میلیون و 750 هزار متر مربع در استان صادر شده است و از 147 مورد از ساخت و ساز غیر قانونی و بدون پرودانه جلوگیری بعمل آمده است.

 

انتهای ییام/ح

احداث 42 کیلومتر راه روستایی در استان اردبیل

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل