کد خبر: ۶۲۷۰۷۶۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲

جشنواره جوانان و دانشجویان با شرکت بیش از بیست هزار تن از بیش از یک صد و پنجاه کشور جهان از چهاردهم تا بیست و دوم ماه اکتوبر در روسیه برگزار می‏‌شود.

جوانان افغان در جشنواره جوانان و دانشجویان در روسیه شرکت می‎کنندبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، قرار است که تا چند روز دیگر، یک صد و بیست هفت تن از جوانان از ولایت‎های گوناگون و نیز برخی از مقام‏های دولتی، برای شرکت در جشنواره جهانی جوانان و دانشجویان در شهر "سوچی" روسیه، به این کشور بروند.

به همین منظور،  مراسمی در سفارت روسیه در کابل برگزار شده بود. سفیر روسیه در این مراسم، این جشنواره را فرصتی برای مبادلات فرهنگی و ترویج صلح می داند.

الکساندر مانتیتسکی، می‎افزاید: «هدف اصلی این جشنواره، ایجاد احترام متقابل میان نماینده گان ملت‏ها، فرهنگ‏ها و دین‏های گوناگون، ترویج اندیشۀ صلح و عدالت است.»

از سویی هم، سید آقا فاضل سانچارکی، معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ، دست‎آوردهای جوانان کشور را در شانزده سال اخیر، ستایش می‏کند.

وی می‎گوید: «با شکسته شدن دیوار سیاه نظام طالبانی نیروی عظیمی جوانان مانند امواج توفنده به راه افتاد و در مسیر حرکت خود تغییرات گسترده را به جود آورد.»

در همین حال، زهرا یوسفی، مشاور بانوی نخست کشور بر همکاری تمامی مردم افغانستان برای زنده ساختن فرهنگ‏های اصیل کشور، تأکید می ورزد.

زهرا یوسفی، مشاور مطبوعاتی بانوی نخست در این باره بیان داشت: «برای این جوانان فرهنگ افغانستان را دوباره احیا کنیم، چهرۀ افغانستان زیبا را برای شان نشان بدهیم.»

یکی از شرکت کنندگان جشنواره جهانی جوانان و دانشجویان، نثار احمدی بهاوی، تکواندو کار نام آور کشور است. او نیز به شرکت در این جشنواره، خوشبین است.

آقای بهاوی تصریح کرد: «جوانان که انتخاب شده اند در این برنامه همۀ ما با یک صدا، یک پارچه به نام افغانستان شرکت می کنیم و نماینده‎گی خوب از کشور خود می داشته باشیم.»

جشنوارۀ جوانان و دانشجویان با شرکت بیش از بیست هزار تن از بیش از یک صد و پنجاه کشور جهان از چهاردهم تا بیست و دوم ماه اکتوبر در شهر سوچی روسیه برگزار می‌‏شود.

گفت‎ وگو در بارۀ موضوعات گوناگون و نیز برگزاری کنسرت‏ها و نمایشگاه‎ها از برنامه‎های مهم این جشنواره خواهند بود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر