کد خبر: ۶۲۷۱۱۱۳
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۴
لاریجانی در دیدار رئیس مجلس مالی؛

رئیس مجلس گفت: ایران از استقلال کشورهای آفریقایی حمایت می‌کند.

از استقلال کشورهای آفریقایی حمایت می‌کنیمبه گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار «ایساکا سیدیبه» رئیس مجلس مالی، گفت: سفرهای شما به ایران می‌تواند کمک زیادی به گسترش همکاری‌های دوجانبه نماید.

وی افزود: اکنون سطح روابط سیاسی و پارلمانی دو کشور در شرایط خیلی خوبی قرار دارد و امیدواریم که بتوانیم سطح روابط اقتصادی را هم ارتقا بخشیم.

رئیس مجلس گفت: ایران، دوستی و سطح روابط خوبی با کشورهای آفریقایی، بالاخص مالی دارد و همیشه مسائل این منطقه مورد توجه ما بوده و از استقلال کشورهای آفریقایی حمایت کرده‌ایم.

لاریجانی تصریح کرد: نمایندگان دو کشور می‌توانند عرصه‌های همکاری در حوزه‌های علمی، اقتصادی و فرهنگی را شناسایی کنند و اقداماتی را که باید توسط دو طرف انجام پذیرد، مشخص کنند.

 همچنین «ایساکا سیدیبه» رئیس مجلس مالی نیز در این دیدار، گفت: یک دوستی واقعی میان دو کشور برقرار  است و ما علاقه‌مندیم که هرچه سریع‌تر چارچوب جدیدی برای ادامه همکاری‌ها تعیین نماییم.

وی تصریح کرد: کشورهای آفریقایی بسیاری تمایل به روابط بیشتر با ایران دارند و می‌خواهند با سفر به کشور شما از نزدیک با فرهنگ و مردم ایران آشنا شوند.

رئیس مجلس مالی تأکید کرد: ما از طرف خود تمام تلاش‌مان را برای ارتقای سطح روابط تجاری به کار خواهیم بست و امیدواریم که به‌ زودی شاهد ورود محصولات و کالاهای ایرانی به کشور مالی باشیم.

«ایساکا سیدیبه» در پایان خاطرنشان کرد: ما همیشه دوست ایران خواهیم ماند و هیچ‌وقت با دشمنان ایران همکاری نخواهیم کرد.

انتهای پیام/

امیدواریم  به‌ زودی شاهد ورود محصولات و کالاهای ایرانی به کشور مالی باشیم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر