کد خبر: ۶۲۷۷۳۷۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۲
عظیم عراقی مطرح کرد؛

معاون تشخیص و پیشگیری آموزش و پرورش استثنایی گفت: 12و نیم درصد از نوآموزان بدو ورود به دبستان به بحث معاینات تخصصی برای ارزیابی های بیشتر ارجاع داده شده اند.

ارجاع بیش از ۱۲ درصد نوآموزان برای معاینات تخصصیمحمد حسن عظیم عراقی معاون تشخیص و پیشگیری آموزش و پرورش استثنایی در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره وضعیت سنجش نوآموزان پیش دبستانی اظهار کرد: این برنامه تقریبا از اواسط خرداد ماه به طور رسمی آغاز شده است و در 857 پایگاه کار ارزیابی انجام گرفت.

وی افزود: در بخش پیش دبستانی 181 هزار و 958 نفر تا کنون تحت طرح سنجش قرار گرفتند و تعدادی نیز نوبت گیری کرده اند که آمار آن 252 هزار و 426 نفر برآورد شده است.

معاون تشخیص و پیشگیری آموزش و پرورش استثنایی گفت: نسبت به سال گذشته در چنین ایامی تعداد افراد شرکت کننده در این طرح افزایش یافته و با توجه به شرایط فعالیت پایگاه ها تا پایان مهر ماه برقرار است.

 آمادگی تحصیلی مشکل عمده نوآموزان در طرح سنجش است

عظیم عراقی در مورد وضعیت سنجش نوآموزان اول دبستان عنوان کرد: یک میلیون و 116 هزار و 254 نفر تحت پوشش طرح سنجش قرار گرفتند و در مجموع کل نوآموزان ارزیابی شده یک میلیون و 281 هزار و 475 نفر بوده است.

وی در مورد وضعیت ثبت نام دانش آموزان در مدارس باتوجه به آزمایش های طرح سنجش اظهار کرد: در بخش ورود به دبستان 12 ونیم درصد به بخش معاینات تخصصی ارجاع داده شده اند و بیشترین علت این ارجاع برای مشکل تحصیل آمادگی بوده است که پس از ارزیابی های تخصصی برخی افراد مجددا برای مدارس عادی در نظر گرفته می شود در واقع در ارجاعات تخصصی نوآموزان مشکوک به مشکلات سلامتی و آمادگی تحصیلی هستند.

عظیم عراقی با بیان اینکه بیش از 9 هزار نفر پس از ارزیابی های تخصصی در مدارس خاص مشغول به تحصیل شده اند، یادآور شد: مشکلات موجود به نابینایی، ناشنوایی، مشکلات جسمی به هر کسی است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر