کد خبر: ۶۲۷۷۵۱۹
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
استاندار اصفهان خبر داد:

استاندار اصفهان گفت: هنوز قدم‌های جدی برای ایجاد موزه بزرگ اصفهان برداشته نشده است که مرحله نخست آن باید با فعال‌تر شدن شورای راهبری آن در دولت تدبیر و امید اجرایی شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،رسول زرگرپور صبح امروز در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان اصفهان اظهار کرد: 100 هزار کیلومتر مربع مساحت و 5 میلیون 200 هزار نفر جمعیت استان اصفهان است.

وی افزود: در طول 4 سال گذشته علی‌رغم همه چالش‌ها در رابطه با اعتبارات دولتی، 14 هزار و 300 پروژه با اعتبار 126 میلیارد ریال در استان اصفهان به بهره‌برداری رسیده است؛ نزدیک به 70 درصد این سرمایه‌گذاری‌ها توسط بخش خصوصی انجام شده و 20 درصد آن توسط بخش عمومی و شهرداری اتفاق افتاده است.

استاندار اصفهان گفت: مسائل استان اصفهان با دیگر استان‌ها متفاوت‌تر است؛ 8 هزار و 100 هکتار بافت فرسوده، 3 هزار و 780 سکونت‌گاه و جمعاً حدود 15 هزار بافت ناکارآمد شهری در استان اصفهان وجود دارد که 12 درصد بافت ناکارآمد شهری کشور را تشکیل می‌دهد.

وی تصریح کرد: 40 درصد بار کشور و 20 درصد مسافر کشور از شریان‌های حیاتی استان اصفهان عبور می‌کند؛ طی 4 سال گذشته تلاش شد تا پروژه بزرگ و مهم بندر خشک در استان اصفهان ایجاد شود تا اشتغال‌زایی ایجاد شود اما همچنان به این مهم دست پیدا نکرده‌ایم.

زرگرپور بیان داشت: هنوز قدم‌های جدی برای ایجاد موزه بزرگ اصفهان برداشته نشده است که فاز نخست آن باید با فعال‌تر شدن شورای راهبری آن در دولت تدبیر و امید اجرایی شود.

وی خاطرنشان کرد: استان اصفهان طرح‌های مشترکی با دیگر استان‌ها دارد که این طرح‌ها هیچ‌گاه از استان اصفهان آغاز نشده است؛ اولویت اعتباردهی بسیاری از پروژه‌های دولتی با دیگر استان‌هاست و ابتدا به آنان اختصاص داده می‌شود.

 

انتهای پیام/م

 

وجود 15 هزار بافت ناکارآمد شهری در استان اصفهان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر