کد خبر: ۶۲۷۷۸۲۲
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
مدیرکل نظارت بر اجرای صنایع غیرفلزی سازمان ملی استاندارد ایران؛

مدیرکل نظارت بر اجرای صنایع غیرفلزی سازمان ملی استاندارد ایران از صدور 2 هزار و 315 پروانه و مجوز استاندارد در کشور خبر داد.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از بیرجند ؛ احمدی‌مقدم،مدیرکل نظارت براجرای صنایع غیرفلزی سازمان ملی استاندارد ایران صبح امروز در همایش نکوداشت فرهنگ استاندارد در خراسان جنوبی گفت:در شش ماهه نخست امسال ۲ هزار و ۳۱۵ پروانه و مجوز استاندارد در سطح کشور صادره شده است.

وی افزود:در شش ماه نخست امسال 3 هزار و 74 تقویم تجدیدنظر استاندارد، 110 هزار بازرسی فنی و بالغ بر 5 هزار و 700 پیش‌نویس و رأی در سازمان بین‌المللی از طرف ایران و دانشمندان ایرانی داده شده است.

مدیرکل نظارت براجرای صنایع غیرفلزی سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه در این مدت 148 هزار نفر ساعت فقط برای مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولید دوره آموزشی در سطح کشور گذاشته شده است،گفت:سازمان جهانی استاندارد شعار امسال روز جهانی استاندارد را با نام "استاندارد شهرها را هوشمند می‌کند" نامگذاری کرده است که برای نخستین بار طراحی پوستر آن توسط یک ایرانی انجام شده و بیانگرمیزان دغدغه‌مندی و اجرای استانداردها در کشور است.

احمدی‌مقدم افزود:بالغ بر 42 هزار نمونه‌برداری از واحدهای تولیدی خصوصاً در سطح بازار توسط سازمان ملی استاندارد نمونه‌برداری شده است.

وی با اشاره به اینکه به دنبال ایمنی و سلامت مردم هستیم،گفت: رویکرد جدید و نوین در نظام استانداردسازی بر مبنای خوداظهاری و خودکنترلی است.

مدیرکل نظارت براجرای صنایع غیر فلزی سازمان ملی استاندارد ایران افزود: خوداظهاری روش جدیدی است که سازمان ملی استاندارد اخیراً برای سایر خدمات و تولیدات پیش گرفته که در آن تولیدکننده متعهد می‌‌شود و اظهار می‌کند که محصول خودش را مطابق یک استاندارد کارخانه‌ای و ملی و غیراجباری و منطقه‌ای و یا بین المللی ارائه دهد.
انتهای پیام/ب


سازمان ملی استاندارد از 42 هزار واحد تولیدی کشور نمونه برداری کرد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر