کد خبر: ۶۲۷۸۵۵۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سالیانه 20 میلیون شاخه گل رز در این استان تولید می‌شود که 90 درصد از آن در استان‌های دیگر از جمله اصفهان و تهران به فروش می‌رسد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛  زواره آزادپور اظهار داشت: ظرفیت تولید گل رز در کهگیلویه و بویراحمد نسبت به سال قبل بیش از 12 درصد افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینکه میزان تولید گل رز این استان در سال 1395 بیش از 17 میلیون و 500 هزار شاخه بود بیان کرد: افزوده شدن چهار واحد تولید گل رز باعث رشد تولید این محصول بوده است.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: براساس آمار میزان تولید این محصول در پایان سال 92 در کهگیلویه و بویراحمد 6 میلیون و 500 هزار شاخه بود.
وی اظهار کرد: بیش از 17 گلخانه تولید گل در این استان با وسعت بیش از 17 هکتار فعال و برای حدود 184 نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.
آزادپور تصریح کرد: دلسیوتنا، فیستا، آوالانچ، ردوان، تابسان، اورانجیوس، آنجلینا و سامورایی از مهمترین ارقام گل رز تولید شده در این استان است.
وی افزود: فراهم کردن زمینه صادرات این محصول، توسعه گلخانه‌های انفرادی و فعال کردن مجتمع‌های گلخانه‌ای در شهرستان‌ها از عمده برنامه‌های جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در این بخش است.
وی انجام آموزش‌های تخصصی رایگان و پرداخت تسهیلات بانکی را از دیگر برنامه‌های حمایتی دولت برای افزایش تولید گل رز هلندی در این استان ذکر کرد.
کهگیلویه و بویراحمد با 713 هزار نفر جمعیت و اقلیمی چهار فصل نقش مهمی در تأمین نیازهای ضروری بازار استان‌های جنوبی کشور دارد.
سالانه 800 هزار تن انواع محصول کشاورزی در 270 هزار هکتار زمین کشاورزی این استان تولید می‌شود.

انتهای پیام/غ

صادرات 90 درصدی کل رز به استان های دیگر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر