کد خبر: ۶۲۷۸۶۲۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
رویترز گزارش می‌دهد:

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد: عرضه و تقاضای جهانی نفت در سال آینده میلادی تا حد زیادی به توازن خواهد رسید.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد: عرضه و تقاضای جهانی نفت در سال آینده تا حد زیادی به توازن خواهد رسید، زیرا رشد در میزان مصرف به کاهش میزان نفت ذخیره شده در طی 3 سال گذشته کمک خواهد کرد و افزایش سریع تولید را خنثی خواهد نمود.

این آژانس غربی مستقر در پاریس در گزارش ماهیانه خود گفت: همچنان پیش بینی می کند که میزان تقاضای جهانی برای نفت خام در سال 2017 به میزان 1.6 میلیون بشکه در روز افزایش یابد و این رقم در سال 2018 به 1.4 میلیون بشکه در روز کاهش یابد.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش خود می افزاید: با توجه به این فرض که میزان تولید نفت اوپک بدون تغییر خواهد ماند و شرایط آب و هوایی عادی خواهد بود، پیش بینی می کنیم که قیمت نفت در سه دوره از 4 دوره سه ماهه سال 2018 متوازن باشد.

در کل سال 2018، تقاضا برای نفت و تولید از سوی غیر اوپکی ها تقریبا به یک میزان رشد خواهد کرد و این چشم انداز کلی است که احتمالا مانع از افزایش بیشتر قیمت ها خواهد شد.

آژانس همچنین گفته؛ میزان ذخایر نفت تجاری جهان احتمالا در سه ماهه سوم امسال کاهش یافته که تنها دومین کاهش میزان ذخایر از زمان آغاز افت قیمت ها در سال 2014 تاکنون به شمار می رود. این کاهش به لطف افت میزان نفت ذخیره شده بر روی دریا یا نفت در حال ترانزیت رخ داده است.

بر این اساس، میزان ذخایر صنعتی در کشورهای صنعتی در ماه اوت به میزان 14.2 میلیون بشکه کاهش یافته و به 3.015 میلیارد بشکه رسیده است، اما این رقم همچنان 170 میلیون بشکه بالاتر از میزان متوسط 5 سال اخیر است.

آژانس بین المللی انرژی در این گزارش میزان تبعیت اوپک از توافق کاهش تولید را در ماه سپتامبر 88 درصد و از ابتدای امسال تاکنون 86 درصد پیش بینی کرده است.

انتهای پیام/

تقاضا برای نفت و تولید از سوی غیراوپکی‌ها به یک میزان رشد خواهد کرد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر