کد خبر: ۶۲۹۸۰۹۳
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۰
۰۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۰
کد خبر : ۶۲۹۸۰۹۳
خدمات توانبخشی؛

معاون توانبخشی بهزیستی لرستان تحت پوشش سازمان بهزیستی بودن ۶ هزار و ۱۱۲ نابینا در لرستان خبرداد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛ فاطمه زهرا توکلی معاون توانبخشی بهزیستی لرستان بیان کرد: در استان لرستان ۶ هزار و ۱۱۲ نابینا تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند که در راستای کمک‌رسانی به عزیزان حمایت‌های مختلفی از جانب سازمان بهزیستی استان صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه حمایت‌های سازمان بهزیستی به صورت مستمر و غیرمستمر بوده و همه معلولین را شامل می‌شود، افزود: آموزش‌های ویژه‌ای را برای گروه‌های مختلف سنی نابینایان اعم از خدمات توان پزشکی و توانبخشی شامل عصای سفید دستگاه درشت خوان در نظر داریم.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی لرستان با اشاره به حمایت از فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ورزشی نابینایان و کمک به اعزام آنان ادامه داد: بهزیستی از تشکل‌های غیردولتی که در زمینه‌های کمک به این عزیزان فعالیت می‌کنند از طریق پرداخت نقدی و از نظر فعالیت‌های دیگر حمایت می‌کند.

وی در ادامه به بحث توانمندی سازی نابینایان پرداخت و گفت: امسال با رایزنی‌هایی که با سازمان بهزیستی کل کشور به عمل آمد در صورت تأمین اعتبار طرح توانمندسازی نابینایان را به صورت پایلوت اجرا می‌کنیم.

این مسئول اظهار داشت: همچنین پرداخت کمک هزینه ایاب و ذهاب، تحصیل و مناسب‌سازی معابر جزء مواردی است که سازمان تحت عناوین مختلف و به هدف تسهیل شرایط برای نابینایان چه از لحاظ فردی و حضور در اجتماع انجام می‌دهد.

توکلی گفت: با تلاش‌هایی که سازمان بهزیستی لرستان به عنوان دبیرخانه کمیته مناسب‌سازی انجام داده رتبه اول کشوری را در این زمینه کسب کرد ه. است.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی لرستان عنوان کرد: با پیگیری‌ها و تلاش‌های سازمان و ایجاد همکاری بین واحد‌های اجرایی دستگاه‌ها و نهاد‌های ذی‌ربط اکنون شاهد تغییرات در سطح شهر اعم از سنگ‌فرش خیابان‌ها که بخش عمده آن جهت مناسب‌سازی نابینایان است، هستیم.

وی اعلام کرد: بر اساس آخرین آمار ۴۸ هزار پرونده افراد دارای معلولیت در بانک اطلاعاتی سازمان ثبت شده و، چون ملاک تشخیص معلولیت تغییر کرده و بر اساس طبقه‌بندی جهانی عملکرد آی سی اف در حال بازنگری پرونده‌ها هستیم.

انتهای پیام/م

۶ هزار نابینا تحت پوشش بهزیستی لرستان هستند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر