کد خبر: ۶۳۱۱۹۳۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰

تیم ملی فوتبال کشورمان در چند روز آینده طی ۲ بازی دوستانه در راه آماده سازی رقابت‌های جام جهانی فوتبال به مصاف تیم‌هایی از قاره آمریکا برود.

 به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان تاکنون حضور 21 تیم در رقابت های جام جهانی روسیه از جمله تیم ملی فوتبال کشورمان قطعی شده است. این رقابت ها در سال 2018 میلادی برگزاری می شود و زمان آغاز آن برابر با ابتدای فصل تابستان پیش رو است.

هم اکنون کمتر از 7 ماه به آغاز رسمی این رقابت ها زمان باقی مانده است و تیم های راه یافته به جام جهانی هر کدام درصدد آن هستند تا بهترین شرایط را برای حضور در این مسابقات فراهم کنند. به همین دلیل هر کدام از تیم ها علاوه بر برنامه های ویژه اردویی و تدارکاتی بازی های دوستانه ای را تنظیم می کنند تا تیم هایشان بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند.
اما بحث اصلی در این گزارش درباره آماده سازی تیم های آسیایی است تا ببینیم که هر کدام چه برنامه هایی را برای حضور در این مسابقات فراهم کرده اند.

/// صبح سه شنبه – ویژه خان خزاعلی/// مقایسه بازی های دوستانه تیم های ملی آسیایی

ایران

تیم ملی فوتبال کشورمان موفق شد با هدایت کارلوس کی روش برای دومین بار پیاپی و پنجمین بار غیر پیاپی به جام جهانی فوتبال راه یابد. این اتفاق در حالی رخ داد که تیم ملی کشورمان توانست دومین تیمی باشد که جواز حضور در این مسابقات را پیدا می کند . به همین دلیل انتظار می رفت تا ملی پوشان برنامه های خود را زودتر از سایر رقبا آغاز کنند.
شاگردان کارلوس کی روش در دو بازی پایانی خود در رقابت های مقدماتی جام جهانی روسیه که برای آن ها حکم بازی تشریفاتی را داشت مقابل دو تیم کره جنوبی و سوریه قرار گرفتند. حاصل تلاش بازیکنان ایرانی در این دو بازی دو تساوی بود. پس از پایان این رقابت ها کره جنوبی صعودش را به جام جهانی قطعی کرد و سوریه هم در پلی آف مغلوب استرالیا شد.

سرمربی تیم ملی کشورمان معتقد بود که تیم ملی ایران این بار توانایی صعود از گروهش در این رقابت ها و حضور در جمع 16 تیم برتر را دارد و به همین دلیل نیاز است تا ملی پوشان مقابل تیم های غیر آسیایی قرار بگیرند تا با شرایط بازی با دیگر تیم های قاره های دیگر آشنا شوند. مسئولان ورزش کشور هم هر کدام در این خصوص وعده هایی دادند که البته همچنان از نظر کی روش ایبن وعده ها عملی نشده و کادر فنی تیم ملی نتوانسته به خواسته های خود دست یابد.

نخستین مصاف دوستانه ایران با تیم ملی توگو بود. توگویی ها که حتی نتوانستند به مرحله پایانی مقدماتی این رقابت ها در قاره آفریقا برسند قرار بود در روسیه رو در روی تیم ملی قرار بگیرند اما این اتفاق رخ نداد و آن ها به تهران آمدند.

اگرچه به اعتقاد کادرتیم ملی توگو شبیه ساز یک تیم آفریقایی در جام جهانی بود اما این تیم در سطح دیگر تیم های آفریقایی نبود و حتی بازیکن اصلی این تیم یعنی آدبایور هم به تهران نیامد.

تیم ملی کشورمان موفق شد این تیم را با 2 گل ببرد و راهی روسیه شود تا به مصاف میزبان جام جهانی برود. شاگردان کی روش در این بازی به تساوی 1 بر 1 رسیدند و توانستند بازی خوبی را انجام دهند انجام این بازی برای ایران دو دو ویژگی مهم داشت ابتدا آن که تیم ملی فرصت آن را پیدا کرد تا در یکی از ورزشگاه های میزبان بازی کند و دوم آن که مقابل تیمی قرار بگیرد که از سطح قابل قبولی برخوردار است.

پس از آن و در اردوی دوم تیم ملی شنیده می شد که ایران قرار است با تیم هایی چون سوئیس ، اوکراین و صربستان بازی کند اتفاقی که البته رخ نداد تا باز هم تیم ملی نتواند مقابل تیم های مطرحی قرار گیرد.

شاگردان کی روش قرار است چند روز دیگر با تیم های پاناما و ونزوئلا بازی کنند.
تیم ملی فوتبال پاناما برای نخستین بار به جام جهانی رسیده است و می تواند رقیب نسبتا خوبی از تیم های آمریکای شمالی باشد اما بدون شک ونزوئلا این طور نیست. آن ها نتوانستند به جام جهانی برسند و نسبت به تیم های آمریکای جنوبی از سطح بالایی برخوردار نیستند.

ملی پوشان اگرچه باید در دودیدار دوستانه به میدان بروند اما هیچ کدام از آن ها مانند دیدار هایی نیست که قرار است رقیبان آسیایی شان داشته باشند.
سرمربی تیم ملی چندی پیش و در جریان اردوی تیم ملی به این مسئله معترض بود و عنوان کرد که مسئولان به وعده های خود عمل نکردند و تیم ملی برای انجام بازی های خوب نیاز به پول دارد که تیم ملی از آن بی بهره است . همچنین کی روش معتقد است که این بازی ها تاکنون تنها با روابط او برگزار شده است و تیم ملی نمی تواند با همین شرایط فعلی و بدون بازی با تیم های بزرگ در جام جهانی روسیه موفق باشد.

/// صبح سه شنبه – ویژه خان خزاعلی/// مقایسه بازی های دوستانه تیم های ملی آسیایی

عربستان سعودی

عربستان پس از دو دوره غیبت در رقابت های جام جهانی فوتبال در این دوره موفق شد به عنوان تیم دوم گروه خود و پس از ژاپن راهی جام جهانی شود آن ها بلافاصله سرمربی خود را تغییر دادند و اعلام داشتند که خواستار حضور در جمع 8 تیم پایانی هستند به همین دلیل آن ها اردو های ویژه ای را تدارک دیدند و قرار است تا برای آمادگی هرچه بیشتر مقابل تیم ملی فوتبال پرتغال قهرمان اروپا که با تمام ستارگانش به میدان می آیند قرار بگیرند و پس از آن به مصاف بلغارستان بروند.

/// صبح سه شنبه – ویژه خان خزاعلی/// مقایسه بازی های دوستانه تیم های ملی آسیایی

ژاپن

تیم ملی ژاپن دومین تیمی بود که به جام جهانی فوتبال رسید آن ها پس از آن که صعودشان را به این رقابت ها قطعی کردند به مصاف تیم های هائیتی ( نماینده آمریکای شمالی ) و نیوزلند ( نماینده اقیانوسیه ) رفتند که حاصل آن یک برد مقابل نیوزلند و تساوی مقابل هائیتی بود البته این تنها برنامه ژاپنی ها نیست و قرار است آن ها مقابل تیم های قدرتمندی چون برزیل و بلژیکبازی کنند. تیم هایی که صعودشان به جام جهانی قطعی شده است و بدون شک از تیم های مدعی این رقابت ها هستند. همچنین آن ها قرار است پس از آن و در رقابت های شرق آسیا مقابل چین ، کره شمالی و جنوبی قرار بگیرند.

/// صبح سه شنبه – ویژه خان خزاعلی/// مقایسه بازی های دوستانه تیم های ملی آسیایی

کره جنوبی

تیم ملی کره جنوبی در آخرین روز رقابت های مقدماتی توانست صعود خود به این رقابت ها را قطعی کند. آن ها بلافاصله تدارک چند بازی دوستانه را دیدند و در نخستین گام به مصاف تیم ملی فوتبال روسیه میزبان این رقابت ها رفتند. آن ها در ادامه مقابل مراکش قرار گرفتند و قرار است چندی دیگر به مصاف تیم های کلمبیا و صربستان که هر دو به ترتیب صعود خود به جام جهانی فوتبال از مناطق آمریکای جنوبی و اروپا قطعی کرده اند بروند. البته آن ها در رقابت های شرق آسیا باید مقابل تیم های کره شمالی و ژاپن هم قرار بگیرند.

با نگاهی گذارا به وضعیت دیگر رقبای آسیایی می توان فهمید که آن ها برنامه های ویژه ای را برای حضور در این رقابت ها آماده کرده اند و بر اساس نتیجه گیری تئوری می توان انتظار داشت که آن ها موفق تر از ما در این رقابت ها عمل کنند. به هر صورت تیم ملی فوتبال اگر به دنبال نخستین صعود خود به دور دوم رقابت های جام جهانی آن هم با یکی از بهترین تیم های تاریخ خود است نیاز به برنامه ریزی قوی تر ، پول های بیشتر و رقبای قدرتمند دارد. به هر صورت ممکن است که اگر این اتفاق در این دوره رخ ندهد صعود ایران به دور دوم رقابت های جام جهانی برای مدت ها به تعویق بیافتد. حتی ممکن است در دوره های آینده تیم ملی فوتبال با مشکل صعود به جام جهانی فوتبال هم رو به رو شود.
تیم ملی فوتبال کشورمان تنها تیمی بود که بدون شکست راهی جام جهانی شد و 5 سال است که در صدر قاره کهن قرار دارد.

/// صبح سه شنبه – ویژه خان خزاعلی/// مقایسه بازی های دوستانه تیم های ملی آسیایی

انتهای پیام /

مقایسه بازی های دوستانه تیم ملی فوتبال ایران و رقبای آسیایی

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل