کد خبر: ۶۳۱۲۷۸۶
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹

فلوشیپ جراحی پا و مچ پا با اشاره به دلیل افتادگی مچ پا و انگشتان گفت: جدیدترین روش‌های جراحی‌های مچ پا در بیست و پنجمین کنگره سالانه انجمن ارتوپدی ایران بررسی می شود.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محسن موحدی یگانه در آستانه برگزاری بیست و پنجمین کنگره سالانه انجمن جراحان ارتوپدی ایران اظهارکرد: این کنگره امسال با حضور صد‌ها متخصص ارتوپدی و سخنرانان صاحب نام ایرانی و خارجی از ٢٩ آبان‌ماه تا ٣ آذر ماه برگزار می‌شود.

مسئول کارگاه مچ پا در بیست و پنجمین کنگره سالانه انجمن ارتوپدی ایران افزود: حضور چشمگیر ده‌ها سخنران از آسیا، اروپا و آمریکا در این دوره نشانه سطح بالای علمی این کنگره بین المللی و مایه افتخار انجمن ارتوپدی ایران است.

این فلوشیپ جراحی پا و مچ پا ادامه داد: از آنجائی‌که سال گذشته استقبال بی‌نظیری از مباحث مرتبط با جراحی‌های پا و مچ پا شده بود، در این دوره نیز مباحث مرتبط با تکنیک‌های نوین در جراحی‌های پا و مچ پا بخش عمده ایی از کنگره را شامل می‌شود.

موحدی یگانه گفت: در این دوره سعی شده است تا هم مباحث پیچیده‌ای مانند پای دیابتی و پای نوروپاتیک مورد بحث قرار گیرد و جدیدترین روش‌های جراحی در آسیب‌های ورزشی به نمایش گذاشته شود.

وی بیان کرد: نقد و بررسی جدیدترین مقالات داخلی که در معتبرترین مجلات خارجی به چاپ رسیده اند، در این کنگره گنجانده شده است تا از تولید کنندگان علم در داخل کشور نیز تقدیر شود.

فلوشیپ جراحی پا و مچ پا افزود: موضوعاتی همچون پای دیابتی، پای نوروپاتیک، کف پای صاف، ناپایداری‌های مچ پا، آسیب‌های ورزشی و فلج مچ پا از مهم‌ترین عناوین سخنرانی‌های این دوره است.

موحدی یگانه در ادامه به فلج مچ پا اشاره کرد و افزود: آسیب عصب پرونئال عمدتا بدنبال تصادفات یا شکستگی‌ها و آسیب‌های اطراف زانو اتفاق می‌افتد، فلج کامل این عصب منجر به افتادگی مچ پا و انگشتان می‌شود و بیمار قادر به بالا آوردن مچ پا و انگشتان نیست.

وی بیان کرد: تکنیک انتقال تاندون تیبیال خلفی متداولترین تکنیک برای درمان این عارضه در نیم قرن اخیر بوده است، اما این تکنیک در ٣٠ درصد موارد نمی‌تواند بالانس پا را بطور کامل اعاده نماید و همچنین افتادگی انگشتان نیز با این روش اصلاح نمی‌شود.

این فلوشیپ جراحی پا و مچ پا با بیان اینکه برای اولین بار در سال ٢٠١٦ میلادی تکنیک جراحی انتقال سه گانه تاندون از ایران به جامعه جراحان پا و مچ پا آمریکا معرفی شد، گفت: این روش به‌عنوان یک تکنیک موفق در مجله رسمی انجمن جراحان پا و مچ پا آمریکا به چاپ رسید.

موحدی یگانه خاطرنشان کرد: در این تکنیک که بنام دکتر موحدی Movahedi Tendon Transfer به ثبت رسیده است، سه تاندون از کف پا به پشت پا منتقل می‌شود و علاوه بر اصلاح افتادگی مچ پا، افتادگی شست پا و سایر انگشتان نیز اصلاح می‌شود و بالانس مناسبی را برای حرکات پا و مچ پا تامین می‌کند.

لازم به ذکر است؛ بیست و پنجمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران ۲۹ آبان لغایت ۳ آذر در هتل المپیک برگزار می‌شود، در کنگره امسال ۱۱ سخنران خارجی از کشور‌های آمریکا، کره، ترکیه، آلمان، کلمبیا، انگلستان، کانادا، اتریش حضور دارند همچنین در بیست و پنجمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران ۶ ری لایو سرجری هیپ، دست، تروما، زانو، مچ پا، شانه برگزار می‌شود، از جمله کارگاه‌هایی که در حاشیه کنگره برگزار می‌شود می‌توان به ستون فقرات، تروما، دست، تومور، شانه، اطفال، هیپ، مچ پا، اخلاق پزشکی، جراحی زانو و همچمین جلسه مجمع عمومی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر