کد خبر: ۶۳۱۴۸۱۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۲
احمدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رئیس کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین گفت: برگزاری همایش بین‌المللی اربعین حسینی فرصتی برای هم‌اندیشی علمای جهان اسلام است.

گردهمایی اربعین حسینی، فرصتی برای هم‌اندیشی علمای اسلامحمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به گردهمایی بین‌المللی اربعین حسینی با موضوع اربعین محور وحدت اسلامی در کربلای معلی، اظهار کرد: سال گذشته این گردهمایی در دانشگاه کربلا برگزار شد و امسال هم با توجه اقبال سال گذشته، برای دومین بار برگزار شد.

وی افزود : ما از قبل هیچ برنامه‌ریزی برای دعوت از شخص خاصی نداشتیم، محبان اهل بیت که به عشق حضرت سیدالشهدا از قشرهای مختلف مردم به ویژه علما و دانشمندان در مراسم اربعین شرکت کردند، در این گردهمایی جمع شدند.

رئیس کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین تاکید کرد: قطعا ما مسائل مهمی در جهان اسلام داریم که باید از این فرصت استفاده کنیم، با هم اندیشی‌ها و طرح مسائل مشترک راه‌حل‌هایی برای مشکلات جهان اسلام پیدا کنیم چراکه این فرصت را غنیمت شمردیم تا از علمایی که برای زیارت امام حسین(ع) آمدند، برای هم‌اندیشی استفاده کنیم.

 احمدی ادامه داد: این همایش امروز با محوریت اربعین و حدت امت اسلامی برگزار و فردا هم با محوریت اربعین و مقاومت اسلامی تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه در این همایش علما از کشورهای مختلف آفریقایی، آسیایی و اروپایی حضور دارند، اظهار کرد: ثمره این جلسه ارتباطی است که اساتید باهم می‌گیرند و بر این اساس دبیرخانه ای را از زبان‌های مختلف تشکیل دادیم.

رئیس کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین ادامه داد: جمع‌بندی نظرات، ارتباطات در طول سال برای ارتقای حرکت اربعین، مقاومت اسلامی و چالش‌های جهان اسلام استفاده خواهیم کرد.

 انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر