کد خبر: ۶۳۱۵۶۲۵
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۱

مقامات وزارت دفاع آمریکا اعلام کردند: سال آینده میلادی شمار مجموع نظامیان آمریکایی در افغانستان به ۱۶ هزار نفر می‌رسد.

نظامیان آمریکایی در افغانستان به ۱۶ هزار نفر افزایش می‌یابندبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، برخی از مقامات آمریکایی خبر دادند که استقرار پیش‌بینی شده چند صد نظامی دیگر آمریکایی به افغانستان شمار این نظامیان را احتمالا به 16 هزار نفر افزایش خواهد داد.

این مقامات بدون افشای نام خود اعلام کردند که سه هزار و 800 نظامی که رئیس جمهور آمریکا دستور اعزام آنان به افغانستان را صادر کرده بود، اکنون در این کشور مستقر شده‌اند و تاکنون مجموع نظامیان آمریکایی در افغانستان به دست‌کم 15 هزار نفر می‌رسد.

این در حالی است که هنوز تیپ آموزشی نظامیان آمریکایی در پایگاه نظامی این کشور در گرجستان حضور دارد و در اوایل سال جاری میلادی نیز به افغانستان اعزام خواهد شد.

اخیرا نیز «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو اعلام کرده بود در حال حاضر 13 هزار نظامی در قالب ماموریت «حمایت قاطع» در افغانستان حضور دارند و قرار است تعداد این نظامیان به 16 هزار نفر افزایش یابند.

دبیرکل ناتو در ادامه گفت: نظامیان اعزامی جدید ناتو به افغانستان در بخش آموزش نیروهای امنیتی افغان در انجام عملیات ویژه، کمک به ایجاد نیروی هوایی این کشور و تشکیل مراکز آموزش نظامی فعالیت خواهند کرد.

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل