کد خبر: ۶۳۱۵۸۸۱
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۴

اشرف غنی در شهر ابوظبی با شماری از تاجران و بزرگان قومی کشور مقیم امارات متحده عربی، دیدار کرد.

رئیس جمهور غنی با تاجران و بزرگان قومی کشور در امارات دیدار کردبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، در این دیدار، ابراهیم محب و حاجی بختور مشکلات و خواست های تاجران و بزرگان قومی مقیم امارات متحدۀ عربی را با رئیس جمهور شریک ساختند.

آنان ضمن شریک نمودن طرح های شان در خصوص سرمایه گذاری در افغانستان در عرصه های تولید انرژی و برق، پروسس کثافات، ترانسپورت و صادرات، خواست ها و پیشنهادات شان را در زمینه های صدور پاسپورت، پروازها به کابل، احداث میدان هوایی خوست، ایجاد مکاتب با نصاب تعلیمی افغانستان و سایر موضوعات، بیان کردند.

رئیس جمهور پس از استماع خواست ها و پیشنهادات آنان، از علاقمندی تاجران کشور مقیم امارات متحدۀ عربی برای سرمایه گذاری در افغانستان قدردانی کرد و افزود که به برکت عاید حلال و زحمات شما، مردم در افغانستان بخصوص ولایت خوست، زندگی منظم و باعزت دارند.

رئیس جمهور کشور گفت: کار احداث میدان هوایی خوست ادامه دارد و در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد. وی خطاب به تاجران و سرمایه گذاران افغان گفت که اگر با طرح های منظم به افغانستان بروید، حکومت زمین را برای سرمایه گذاری در اختیار شما قرار می‌دهد.

رئیس جمهور غنی به سفیر افغانستان در امارات متحدۀ عربی و جنرال کنسول کشور در شهر دبی هدایت داد تا در زمینۀ حل مشکلات افغان های مقیم آن کشور، توجه جدی کنند.

وی افزود که در خصوص مکاتب افغان های مقیم امارات متحدۀ عربی، یک بررسی را انجام دهند و آنرا با ریاست جمهوری شریک سازند تا با موافقت امارات متحدۀ عربی در مورد ایجاد مکاتب متذکره، اقدام شود.

رئیس جمهور غنی گفت که مشکلات پروازهای آریانا هوایی شرکت به صورت اساسی حل خواهد شد و در این خصوص کار جریان دارد.

وی از تاجران ملی خواست تا طرح های شانرا در خصوص تجارت و سرمایه گذاری به مشاوریت اقتصادی ریاست جمهوری و شورای عالی اقتصاد، شریک سازند.

او با اشاره به فرصت های سرمایه‌گذاری در افغانستان گفت که ساختمان سازی در افغانستان به شکل اساسی جریان دارد و پس از انتقال کمپلکس وزارت خانه ها در منطقه دارالامان در سه مرحله، فرصت ساخت تعمیرات در شهر بیشتر می شود.

وی افزود که در سکتور ساختمان هنوز هم فرصت های سرمایه گذاری وجود دارد و اگر کار معیاری صورت گیرد، حکومت آمادۀ همکاری و ایجاد سهولت ها می باشد.

رئیس جمهور غنی گفت که افغانستان ظرفیت کافی برای تولید انرژی دارد و ما در این عرصه، تاجران و سرمایه گذاران افغان را برای سرمایه گذاری، تشویق می کنیم.

وی افزود که حکومت برای حل اساسی مشکلات در زمینه سرمایه گذاری، توجه می کند.

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی