کد خبر: ۶۳۱۶۰۴۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰

کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل از مرگ بیش از ۱۵ هزار آواره فراری از جنگ و خشونت در سه سال گذشته در دریای مدیترانه خبر داد.

به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان؛ دریای مدیترانه به قبرستان آوارگان تبدیل شده است. کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل و سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کردند در سه سال گذشته بیش از ۱۵ هزار آواره فراری از جنگ و خشونت که قصد داشتن از طریق دریای مدیترانه خود را به اروپا برسانند جان خود را از دست دادند. این در حالی است که کشور‌های اروپایی همچنان از پذیرش آوارگان شانه خانه می‌کنند.

پییر فردیناندو کازینی، رئیس کمیسیون خارجی و مهاجرت سنا ایتالیا گفت: «اروپا باید برای کمک به افراد اواره بیشتر کار کند. من به عنوان رئیس کمیسیون خارجی و مهاجرت سنا صریحاً اعلام می‌کنم که ما وظایف خود را در قبال این افراد به خوبی انجام نمی‌دهیم. اروپا خطاب به آوارگان و مهاجران شعار می‌دهد که به خانه‌هایتان برگردید و ما شما را در کشور‌های خودتان کمک خواهیم کرد و به آنها وعده کمک مالی می‌دهد، اما این حقیقت ندارد و اروپا در عمل هیچ کمکی برای بهبود وضعیت دشوار این افراد انجام نمی‌دهد».

به گفته کارشناسان، از مدت‌ها پیش جلوگیری از ورود آوارگان به کشور‌های اروپایی و اخراج آنها در دستور کار رهبران قاره سبز قرار گرفته است. دولت ایتالیا ۳ ماه پیش برای مقابله با ورود آوارگان به این کشور، ۲ ناو جنگی خود را در آب‌های لیبی مستقر کرد.

 

 

انتهای پیام/

 

دریای مدیترانه؛ قبرستان آوارگان + فیلم

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل