کد خبر: ۶۳۱۶۱۷۹
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
ذوالفقاری در جمع خبرنگاران:

رئيس ستاد مرکزی اربعين گفت:تمام نقاط ضعف و قوت پیاده روی اربعین امسال را مورد ارزیابی مجدد قرار داده و در سال آینده با برنامه ریزی آن‌ها را برطرف می‌کنیم.

نقاط ضعف پیاده روی اربعین امسال را برای سال آینده برطرف می‌کنیمبه گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست این ستاد که صبح امروز در محل وزارت کشور برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره مشکل زائران در استفاده از کارتخوان‌ها در کشور عراق، اظهار کرد: امسال در بحث خدمات دهی بانکی با طرف عراقی هماهنگی‌هایی انجام دادیم و مسئولان تعدادی از بانک‌ها هم در برخی جلسات شرکت کردند و صحبت‌هایی در این مورد انجام شد.

وی ادامه داد: دو بانک ملی و پارسیان موفق شدند تعدادی دستگاه خودپرداز به داخل عراق ارسال کنند تا خدماتی به زائران بدهند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: ما از مدت‌ها قبل از برگزاری مراسم پیاده روی اربعین به مردم تاکید کردیم که بدون پول به عراق سفر نکنند؛ چراکه اگر دستگاه خودپرداز هم در عراق نصب کنیم؛ این دستگاه‌ها محدودیت شارژ دارند و نمی‌توانند به صورت کلان و گسترده همه نیاز‌های زائران را پاسخ دهند.

وی افزود: قرار دادن دستگاه‌های خودپرداز در عراق برای خدمت رسانی به آن دسته از زائرانی است که در عراق دچار مشکلات مالی می‌شوند.

ذوالفقاری همچنین گفت: زائران ما نباید تصور کنند که در عراق هم همچون داخل کشورمان با دستگاه‌های خودپرداز می‌توانند مسائل مالی را حل کنند؛ ما اگر تعداد زیادی خودپرداز هم به عراق می‌فرستادیم مسئله شارژ آنها کار آسانی نبود.

وی با بیان اینکه این مسائل را برای سال آینده دقیق بررسی می‌کنیم، گفت: تا این لحظه عملیات مراسم اربعین با لطف خداوند، کمک مردم و همه دستگاه‌ها نسبت به سال گذشته با وضعیت مناسب تری برگزارشد. خدمات بسیار ارزنده‌ای داده شد، اما به این معنا نیست که دیگر مشکلی وجود ندارد.

رئیس ستاد اربعین با بیان اینکه تمام اشکالات موجود در برگزاری پیاده روی اربعین از سوی گروه‌هایی که برای اینکار در نظر گرفته ایم، به دبیرخانه ستاد مرکزی اربعین اعلام می‌شود گفت: تمام نقاط ضعف و قوت پیاده روی اربعین امسال را مورد ارزیابی مجدد قرار داده و در سال آینده با برنامه ریزی آن‌ها را برطرف می‌کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه طرف عراقی اعلام کرده بعد از پاکسازی کامل داعش، روادید را برای زائران ایرانی لغو می‌کند، گفت: لغو روادید بین ایران و عراق که سفر عمده مسافران این دو کشور از نوع زیارتی بوده، موضوع مهمی است.

ذوالفقاری در ادامه گفت: ضرورت این موضوع وجود دارد که دو کشور اسلامی خدماتی به زائران داشته باشند و در این زمینه هم روادید را لغو کنند. دولت ایران با لغو روادید کاملا موافق است و دولت عراق در این زمینه دو ملاحظات اساسیی را اعلام کرده، یکی بحث امنیتی و دیگری بحث زیر ساخت‌ها در این کشور است.

 رئيس ستاد مرکزی اربعين افزود: دولت عراق معتقد است که اگر روادید لغو شود و تعداد زائران افزایش یابد، ممکن است به لحاظ خدمت رسانی به آنها در حوزه‌هایی مثل جاده، حمل و نقل، اسکان و... دچار مشکل شود.

وی در پایان با بیان اینکه همه قبول داریم که زائران باید با عزت، کرامت و امنیت سفر معنوی خود را انجام دهند، خاطرنشان کرد: لغو روادید بین دو کشور زمینه‌هایی را لازم دارد و اگر این زمینه‌ها تا حدی فراهم شود دو کشور نسبت به لغو آن اقدام می‌کنند.

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل