کد خبر: ۶۳۱۶۲۳۰
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
علم الهدی:

امام جمعه مشهد با اشاره به موضوع پیاده روی اربعین گفت: راهپیمایی عظیم اربعین که هر سال بر شکوه آن افزوده می شود تحولی بزرگ در مقیاس جهانی ایجاد خواهد کرد.

پیاده‌روی اربعین زمینه‌ساز تحول جهانی خواهد بودبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی و در جمع زائران و مجاوران با اشاره به اینکه جمعی از مردم به دلیل جاماندن از کاروان پیاده‌روی اربعین با همراهی صدا و سیما در مسیر نجف تا کربلا به صورت مجازی با این کاروان همنوا شدند اظهار داشت: شور و شوقی که در راهپیمایی اربعین مشاهده می‌شود به دلیل خونی است که از نهضت سیدالشهدا(ع) سرچشمه می‌گیرد. 

علم الهدی با بیان اینکه چندین میلیون زائر در این راهپیمایی اربعین حضور دارند تصریح کرد: براساس برآوردها بیش از 20 میلیون زائر پیاده در این حرکت عظیم حضور دارند و امسال نیز عنوان شده است که از 60 ملیت مختلف زائر پیاده در این راهپیمایی حضور داشته است.

وی  اضافه کرد: البته در این میان عده‌ای نیز حضور دارند که همواره منفی بافی کرده و راهپیمایی را زیر سوال می‌برند و می‌گویند مگر این پیاده‌روی چه ثوابی دارد؟ از امام صادق(ع) نقل شده که هر کسی یک قدم در راه زیارت امام حسین(ع) بردارد مانند شهیدی است که در میدان نبرد و با بدن تا آغشته به خون روی زمین افتاده است.

امام جمعه مشهد اظهار داشت: برخی نیز موفق نشدند در این راهپیمایی عظیم حضور پیدا کنند اما شاهد هستیم که در باطن آنها و در اندیشه آنان تحولاتی اساسی ایجاد می‌شود بنابراین باید پیاده‌روی اربعین را انتخاب کرد تا قدم‌های بیشتری در راه امام حسین(ع) برداشته شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌رضوی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر پیاده‌روی اربعین موجی جهانی ایجاد کرده است ادامه داد: در چند سال اخیر شاهد هستیم که این مسئله ابعاد وسیعی به خود گرفته است حال آن که در سال‌های قبل از آن شاهد بودیم که زائران در کنار جاده حرکت می‌کردند.

علم الهدی با اشاره به اینکه عظمت این پیاده‌روی به حدی است که نظر پژوهشگران غربی را نیز به خود جلب کرده است ادامه داد: پژوهشگری که مسلمان نیز نیست این پیاده‌روی را زمینه‌ساز یک تحول جهانی ارزیابی می‌کند و آن را سرچشمه اتفاقاتی جدید قلمداد می‌کند.

خطیب جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه به فرموده مقام معظم رهبری این راهپیمایی منت خداوند متعال بر ما است تاکید کرد: مدیریت این قضیه با نایبی است که تمام اینها را به یکدیگر پیوند داده است.

علم الهدی با بیان اینکه در قضیه راهپیمایی اربعین شاهد هستیم که همه پای کار آمده‌اند و حتی غیرمسلمانان نیز در این راهپیمایی شرکت کرده‌اند ادامه داد: هر کس که دلداده اهل بیت(ع) است در این راهپیمایی حضور پیدا کرده است در واقع این جریان به میدان آمده تا  اتحاد آمریکایی، صهیونیستی و سعودی نابود شده و از بین ببرند.

وی با اشاره به اینکه برخی این حرکت را نمی‌بینند و عنوان می‌کنند مردم از انقلاب خسته شده‌اند اظهار داشت: وقتی این جمعیت دو میلیون نفری از ایران به سمت راهپیمایی اربعین حرکت می‌کنند می‌توان گفت مردم از انقلاب خسته شده‌اند و یا انگیزه انقلابی خود را از دست داده‌اند؟ اینها تلقین‌های جریان‌های شیطانی است که به دنبال تضعیف روحیه این جریان است.

انتهای پیام/ب

صحبت های امام جمعه مشهد درباره پیاده روی اربعین

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی