کد خبر: ۶۳۱۶۲۳۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۰
پاسخ وزیر دفاع آلمان به درخواست آمریکا

در حالیکه آمریکا خواستار افزایش نیروهای ناتو در افغانستان شده است اما وزیر دفاع آلمان تصریح کرد که این کشور در نظر ندارد تا نیروی بیشتری به افغانستان اعزام کند.

آلمان نیروهای بیشتری به افغانستان اعزام نخواهد کردبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، پس از اعلام استراتژی جدید واشنگتن، مقامات آمریکایی از کشورهای عضو ناتو خواسته‌اند نیروهای بیشتری به افغانستان اعزام کنند.

در نتیجه «ینس ستولتنبرگ» دبیرکل سازمان ناتو اعلام کرد 27 کشور عضو ناتو به اعزام سربازان بیشتر به افغانستان تعهد داده‌اند که در نتیجه 3000 نیروی اضافی به افغانستان اعزام خواهند شد.

«اورزولافون دیرلاین» وزیر دفاع آلمان در نشست وزرای دفاع ناتو در «بروسل» گفت: آلمان در نظر ندارد که نظامیان بیشتری را در چارچوب ماموریت ناتو به افغانستان اعزام کند.

وی افزود آلمان سال گذشته نیروهای خود در افغانستان را افزایش داده است پس ما نیاز نداریم تا نیروی بیشتری به افغانستان اعزام کنیم.

در حال حاضر حدود یک هزار سرباز آلمانی در چارچوب ماموریت حمایت قاطع نیروهای ناتو در افغانستان فعالیت دارند که بیشتر آنها در شمال این کشور مستقر هستند و تاکنون 53 نظامی آلمانی در این کشور کشته شدند.

این در حالی است که قبل از این نیوزیلند در اقدامی نمادین با اعزام سه نظامی، آلبانی و نروژ نیز به ترتیب با اعزام 40 و 10 نظامی بیشتر به افغانستان به درخواست مقامات آمریکایی و دبیرکل ناتو پاسخ داده‌اند.

برخی از کارشناسان معتقدند که کشورهای عضو ناتو نیز به افزایش نیرو و حضور نظامی در افغانستان تمایلی ندارند و در نهایت، آمریکا را در جنگ افغانستان تنها خواهند گذاشت.

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل