کد خبر: ۶۳۱۸۶۲۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۴

نشست پژوهشی موسیقی با موضوع «گذری بر تغییر شیوه‌های اجرایی موسیقی آوازی» در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

نشست به گزارش حوزه موسیقی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای ارسباران؛ نشست پژوهشی موسیقی با موضوع «گذری بر تغییر شیوه‌های اجرایی موسیقی آوازی» چهارشنبه 24 آبان در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

در این نشست فرشته امینی مدرس آواز از شاگردان صدیق تعریف، مسعود شعاری و مجید کیانی با پخش موسیقی آوازی از نخستین صفحه‌های ضبط شده دوران قاجار تا به امروز (قلی‌خان شاهی، اقبال، طاهرزاده، بنان، کریمی، و...) به بررسی مقایسه‌ای این تغییرات می‌پردازد.

موسیقی ایران از دیر باز در کنار آیین، زبان، و آداب و رسوم، جزیی از عناصر تشکیل دهنده ی فرهنگ و سنت ایرانی و جزء هویت ما ایرانیان است. بیش از یک قرن است که مجموعه ای از عوامل تاریخی، سیاسی، و اجتماعی، موسیقی ایران را در معرض دگرگونی های نظری و محتوایی قرار داده است. زمینه و شرایط این تغییر، بیش از هر رویدادی به انقلاب مشروطه و بسترهای اجتماعی پیدایش آن بازمی‌گردد.

موسیقی ایران مانند سایر هنر ها در کوران دگرگونی دوران تاریخی، صورت های نظری و محتوایی تازه ای را مورد تجربه قرارداده است. این برنامه به طور مختصر برخی عوامل تغییر در شکل گیری شیوه‌های اجرایی جدید موسیقی ایران و نیز عوامل تاثیر گذار در احیای دوباره‌ی موسیقی قدیم ایران را تحلیل می‌کند.

 

انتهای پیام/

 

سیر تحول موسیقی آوازی ایران بررسی می‌شود

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر