کد خبر: ۶۳۲۰۰۹۴
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
امام جمعه مشهد؛

امام جمعه مشهد گفت: به وسیله وقف ما فرهنگ با آثار و برکات مثبت را از نسل گذشته به آینده منتقل می‌کنیم.

وقف بزرگترین عامل انتقال فرهنگ از نسلی به نسل دیگر استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ آیت الله سید احمد علم الهدی در جمع مدیران اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: تنها اداره کردن مال موقوفه برای ادای دین واقف مهم نیست بلکه مدیریت فرهنگ وقف نامه مسءولیت محوری در وقف است.


وی گفت: یکی از خصوصیات که در اداره اوقاف مورد توجه قرار نگرفت اهمیت مدیریت این تشکیلات و نهاد مقدس به عنوان یک نهاد پیچیده و پررسالت است.

امام جمعه مشهد افزود: بحث فقهی وقف در جامعه کمتر به آن پرداخته شده و نیازمند بررسی بیشتر در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه است.

آیت الله علم الهدی گفت: آنچه در وقف نامه‌ها اهمیت دارد تشخیص جوهره وقف است چرا که وقف با موقعیت فرهنگی آن روزگار نوشته شد و نسبت به تحولات اجتماعی آینده پیش بینی نشده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: امروزه که سطح فرهنگی در حال توسعه و گستردگی است انتقال فرهنگ از نسل گذشته یک کار بسیار دشوار است و این انتقال باید با یک ویرایش و رسیدگی کامل صورت بگیرد.

وی گفت: محور فرهنگ ما دین است و استفاده از این حوزه برای تدوین مناسب دینی در حوزه فرهنگ و اجتماع در حال حاضر لازم است و مدیریت آن در اداره کل اوقاف و امور خیریه است که امروزه کمتر به آن توجه شده است.

امام جمعه مشهد افزود: وقف در اسلام یک امتیاز نسبت به همه ادیان و اندیشه‌ها است و وقف نهادینه سازی بسیاری از آثار و برکات نسل گذشته به آینده به عنوان یک ذخیره عظیم اسلامی است.

درابتدا این جلسه حجت الاسلام احمدزاده مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه گزارشی کوتاهی از کار‌های دهه وقف بیان کرد.
 
انتهای پیام//ف.ج
 

دیدار آیت الله سید احمد علم الهدی با  مدیران اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر