کد خبر: ۶۳۲۰۲۵۵
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
مدیرعامل مرکز اسناد انقلاب اسلامی:

مهدی رمضانی گفت: کتاب «تاریخ شفاهی جامعه اسلامی دانشجویان» بر اساس خاطرات اعضای هیئت مؤسس جامعه اسلامی دانشجویان چاپ و به بازار عرضه شد.

کتاب «تاریخ شفاهی جامعه اسلامی دانشجویان» به بازار عرضه شدبه گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان مهدی رمضانی مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی از چاپ کتاب «تاریخ شفاهی چگونگی و تأسیس جامعه اسلامی دانشجویان» خبر داد و گفت: این کتاب بر اساس خاطرات اعضای هیئت مؤسس جامعه اسلامی دانشجویان گردآوری شده است و به بررسی عملکرد این تشکل دانشجویی می‌پردازد.

وی خاطرنشان کرد: اولین تشکل دانشجویی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل شده دفتر تحکیم وحدت بود اما می‌توان گفت که دومین اتحادیه دانشجویی پس از رحلت امام خمینی (ره) با عنوان جامعه اسلامی دانشجویان تشکیل شد؛ بر اساس چنین سابقه‌ای که این تشکل دانشجویی دارد درصدد برآمدیم تا کتابی درباره چرایی و چگونگی تأسیس این اتحادیه منتشر کنیم تا یک مجموعه منسجم در اختیار محققان و پژوهشگران قرار گیرد.

مهدی رمضانی تصریح کرد: این کتاب در 4 فصل به ارائه موضوع می‌پردازد٬ و در فصل اول کتاب با عنوان دُردانه بازه زمانی تاسیس جامعه اسلامی دانشجویان تا 1366، در فصل دوم با عنوان تولد بازه زمانی 1366 تا 1369، در فصل سوم با عنوان تلاش برای بقا بازه زمانی 1369 تا 1374 و در فصل پایانی یعنی فصل چهارم با عنوان بلوغ بازه زمانی 1374 تا 1380 بررسی می‌کند.

مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی یادآور شد: کتاب تاریخ شفاهی چگونگی شکل‌گیری و تاسیس جامعه اسلامی دانشجویان با با شمارگان 1000 نسخه و قیمت 13000 تومان توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی و به همت مجید پورنجمی ایرانق جمع‌آوری و روانه بازار نشر شده است.

کتاب «تاریخ شفاهی جامعه اسلامی دانشجویان» به بازار عرضه شد

انتهای پیام/

چاپ کتاب «تاریخ شفاهی جامعه اسلامی دانشجویان»

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر