کد خبر: ۶۳۲۰۳۱۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸

رئیس مرکز لرزه نگاری آذربایجان شرقی گفت: زلزله‌ی ازگل کرمانشاه تاثیری در گسل تبریز نداشته است.

زلزله‌ی کرمانشاه تاثیری در گسل تبریز نداشته استبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛مجرد رئیس مرکز لرزه نگاری آذربایجان شرقی با بیان این مطلب گفت: اگر گسلی در امتداد گسل دیگری باشد، انرژی آن را تخلیه می‌کند و یا آن را تحریک می‌کند و چون گسل ازگل کرمانشاه هم راستا با گسل تبریز نیست، فعالیت آن تاثیری در گسل تبریز نداشته است.

وی افزود: این زمین لرزه در آذربایجان شرقی نیز احساس شد؛ بنابراین مردم خونسردی و آرامش خود را حفظ کنند، چرا که مردم این منطقه با بلایای طبیعی آشنا هستند و این انتظار می‌رود مردم آذربایجان خونسردی خود را بیش از سایرین حفظ کنند.

وی تاکید کرد: تک تک مردم آذربایجان یک مدیر بحران هستند. از این رو از همهمه‌های اجتماعی خودداری کنند. صبح امروز تمام کوچه‌ها پر از خودرو بود و این نیز تردد را مشکل کرده بود و اگر زمین لرزه‌ای در آن لحظه رخ می داد، امکان کمک رسانی نبود. مردمی که بر روی یکی از خطرناک ترین گسل های کشور زندگی می‌کنند، باید بیش از سایرین آماده باشند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به بزرگی این زمین لرزه، شدت آن در مناطق دیگری همچون کویت و عراق نیز احساس شده است.

مجرد با بیان این‌که مردم به شایعات توجه نکنند، گفت: زمین لرزه به هیچ عنوان قابل پیشگیری نیست. ولی احتیاط نیز شرط عقل است.

 

انتهای پیام/ش

وقوع زمین لرزه در آذربایجان شرقی 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر