کد خبر: ۶۳۲۰۴۲۰
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷
سرپرست معاونت سیاسی استانداری بوشهر :

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: با هدف مشارکت آحاد مردم جامعه در راستای مبارزه با مواد مخدر سازمان‌های مردم نهاد فعال استان بوشهر در این حوزه ۹۶ درصد افزایش یافته است.

سازمان‌های مردم نهاد حوزه مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر ۹۶ درصد افزایش یافتبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،حیدر ساجدی صبح امروز در کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر، با بیان اینکه مصرف مواد اعتیادآور یکی از مهمترین مشکلات امروزه جامعه به‌شمار می‌رود اظهار داشت: سازمان ملل متحد، بحران موادمخدر و دارو‌های روان‌گردان و شیمیایی را در کنار سه بحران دیگر دنیا اعم از هسته‌ای، رشد جمعیت و آلودگی محیط زیست قرار داده است.

وی با بیان اینکه کشور ایران به‌لحاظ جغرافیایی در کنار بزرگترین منبع تولید مواد مخدر قرار دارد افزود: واقع‌شدن ایران در مسیر اصلی قاچاق مواد مخدر و برخورداری از جمعیت جوان و پویا جامعه را در برابر صدمات مرتبط با مواد مخدر بیشتر کرده است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر با تاکید بر امر پیشگیری و آموزش در حوزه آگاه‌سازی تبعات موادمخدر تصریح کرد: برای مقابله با هر آسیب اجتماعی ابتدا باید ابعاد آن آسیب شناخته شود و جامعه زمانی همکاری کافی با دولت دارد که به آگاهی لازم رسیده باشد.

وی در خصوص اهمیت آموزش در این زمینه خاطرنشان کرد: وقتی قشر جوان کشور در معرض آموزش‌های لازم علمی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی قرار گیرد و به اهمیت سالم‌سازی جامعه از آسیب‌هایی مانند اعتیاد واقف باشند، مشارکت عمومی برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی افزایش می‌یابد و افراد جامعه به‌طور خودجوش در برنامه‌ریزی‌های کلان اجتماعی برای سالم‌سازی جامعه حرکت می‌کنند.

ساجدی با اشاره به نقش آموزش و پرورش در این زمینه خاطرنشان کرد: آگاهی‌بخشی به دانش آموزان در حوزه مواد اعتیادآور از طریق کتب درسی در قالب برنامه‌ریزی مدون، اجرای برنامه مهارت‌های زندگی در مدارس، تغییر نگرش در دانش‌آموزان و والدین برای توانمندسازی آنان برای مبارزه پیشگیرانه و تقویت مراکز مشاوره از مهمترین راهکار‌ها در این زمینه است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر با اشاره به افزایش سازمان‌های مردم نهاد در حوزه مبارزه با موادمخدر گفت: خوشبختانه در دولت یازدهم و دوازدهم رویکرد اجتماعی در امر مبارزه با مواد مخدر با هدف مشارکت آحاد مردم جامعه تقویت شده و رشد ۹۶ درصدی شکل گیری سازمان‌های مردم نهاد فعال استان بوشهر در حوزه مبارزه با مواد مخدر در چهارساله اخیر مبین این واقعیت است.

وی با تاکید بر مشارکت خیران و کارآفرینان برای اشتغال بهبود یافتگان در عرصه مواد مخدر عنوان کرد: با افتتاح مرکز ترک اعتیاد لازم است در کنار بهبودی افراد، موضوع آموزش و توانمند‌سازی توسط بخش‌های خصوصی همکار با نظارت دستگاه‌های متولی انجام پذیرد و خیران و کارآفرینان برای اشتغال بهبودیافتگان دعوت شود تا با اشتغال بهبود یافتگان شاهد پاک ماندن این افراد از آلودگی اعتیاد و جلوگیری از درگیری مجدد افراد به این بیماری شویم.

انتهای پیام/ز

سازمان‌های مردمی حوزه مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر ۹۶ درصد افزایش یافت

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر