کد خبر: ۶۳۲۰۶۲۰
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
دبیر انجمن صنفی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری یزد:

دبیر انجمن صنفی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری یزد با اشاره به اینکه برخی از مدیران یزد هیچ ارتباط و تعاملی با خبرنگاران ندارند، از تشکیل کمیته رفاهی این انجمن خبر داد.

 به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ فرشاد براتی کهریزسنگی دبیر انجمن صنفی خبرگزاری ها و پایگاه های خبری یزد با اشاره به اینکه برخی از مدیران یزد هیچ ارتباط و تعاملی با خبرنگاران ندارند، از تشکیل کمیته رفاهی این انجمن خبر داد.

 براتی کهریزسنگی در نشست مشترک استاندار یزد با خبرنگاران با اشاره به اینکه بار اصلی تولید خبر بر دوش خبرگزاری‌ها است، اظهار داشت: متاسفانه با وجود این، خبرنگاران خبرگزاری‌ها از کمترین امکاناات رفاهی در بین دیگر خبرنگاران برخوردار هستند.

وی خاطرنشان کرد: در استان یزد به لحاظ تعداد نیروی انسانی در حوزه خبرنگاری برای خبرگزاری‌ها کمبود قابل توجهی وجود دارد و سنگینی کار پوشش برنامه‌های خبری استان بر دوش تعداد معدودی خبرنگار قرار دارد.

براتی کهریزسنگی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که در حوزه فعالیت خبرگزاری‌ها وجود دارد و نشریات این مشکل را ندارند، عدم استفاده خبرگزاری‌ها از امتیازاتی است که به واسطه موارد مختلف از جمله تبلیغات در اختیار نشریات و روزنامه‌ها قرار می‌گیرد.

دبیر انجمن صنفی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان یزد ادامه داد: در این زمینه و با توجه به ضرورت پیگیری حقوق این خبرنگاران، انجمن صنفی مدیران پایگاه‌های خبری و سرپرستان خبرگزاری‌های استان یزد تاسیس شد.

وی افزود: با توجه به اینکه بحث مسائل رفاهی خبرنگاران یکی از مهمترین دغدغه‌های عضو هیئت رئیسه این انجمن به حساب می‌آمد، در نخستین اقدام، کمیته رفاهی انجمن شروع به فعالیت کرد.

مدیر خبرگزاری تسنیم در استان یزد در ارتباط با مشکلات اطلاع‌رسانی در استان یزد، گفت: یکی از مشکلات اساسی در این زمینه، بحث عدم ارتباط برخی مدیران با خبرنگاران است به گونه‌ای که تعدادی از مدیران در طول سال حتی یک مرتبه هم با خبرنگاران ارتباط ندارند.

براتی کهریزسنگی تصریح کرد: متاسفانه حتی در هفته‌هایی که به نام این ادارات مزین شده هم خبرنگاران به هیچ عنوان در جریان برنامه‌های سازمان یا اداره قرار نمی‌گیرند و مدیر همچنان از آنها دوری می‌کند.

دبیر انجمن صنفی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان یزد خاطرنشان کرد: در طرف مقابل برخی از همین مدیران و یا دیگر مدیران ادارات استان اقدام به ارتباط‌گیری و مصاحبه با کانال‌های تلگرامی کرده و به نوعی به کانالی که هیچ رسمیتی ندارد و حتی اقدام به ثبت کانال خود نکرده رسمیت می‌بخشند.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع سبب می‌شود که فضای شایعات در استان یزد بیش از پیش توسعه پیدا کند و مشکلات فراوانی به وجود آید که نمونه این چنین مشکلاتی را در تلاش برخی مدیران کانال‌ها برای گرفتن پول از مسئولان استان حتی به صورت تهدید در ماه‌های قبل مشاهده کردیم.

براتی کهریزسنگی تصریح کرد: در این زمینه لازم است از سوی استانداری یزد نسبت به چنین اقداماتی نظارت انجام شود و به مدیران استان هم در ارتباط با افزایش تعامل با خبرنگاران به ویژه خبرگزاری‌ها تاکید جدی صورت گیرد.

انتهای پیام/ی

  راه‌اندازی کمیته رفاهی انجمن صنفی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری در یزد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر