کد خبر: ۶۳۲۱۳۳۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۳:۴۱

سازمان بین المللی کار از تلاش برای پایان دادن به کار اجباری کودکان در جهان تا سال ۲۰۲۵ خبر داد.

سازمان بین المللی کار خواستار پایان دادن به کار اجباری کودکان شدبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان بین المللی کار با انتشار گزارشی از تلاش و اتخاذ تدابیر لازم و ضروری برای پایان دادن به کار اجباری کودکان در جهان تا سال ۲۰۲۵ خبر داد.

این گزارش در آستانه برگزاری چهارمین کنفرانس جهانی «ریشه کن کردن کار کودکان» منتشر می‌شود که قرار است از فردا تا پنج شنبه در بوینوس آیرس پایتخت آرژانتین برگزار شود.

سازمان بین المللی کار وابسته به سازمان ملل که در ژنو مستقر است با اشاره به ادامه تلاش‌ها در مسیر صحیح، خواستار تسریع در روند اقدامات مربوط به بررسی سیاست‌ها و برنامه‌های مربوط به پایان دادن به کار کودکان تا سال ۲۰۲۵ شد.

بر اساس گزارش‌های سپتامبر ۲۰۱۷ یکصد و پنجاه و دو میلیون کودک در سنین ۵ تا ۱۷ سال یا تقریبا از هر ده کودک یکی از آن‌ها ناگزیر به تحمل کار اجباری هستند.

این گزارش‌ها اگر چه حاکی از کاهش کار اجباری کودکان از سال ۲۰۰۰ است، اما روند کاهش این پدیده بین ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ با کندی همراه بوده است اگر چه ۱۲۱ میلیون کودک تا سال ۲۰۲۵ همچنان درگیر کار اجباری خواهند بود.

بر اساس اظهارات مقامات سازمان بین المللی کار، ۴ سیاست اصلی تقویت حمایت‌های مالی، توسعه مدیریت بازار‌های کار و موسسه‌های حمایتی خانوادگی، تقویت حمایت اجتماعی و سرمایه گذاری‌های آزاد و همچنین کیفیت آموزش در کار علیه کار اجباری کودکان باید در نظر گرفته شود.

این در حالی است که کارشناسان بر این باورند ابزار‌های قانونی به تنهایی نمی‌توانند پدیده کار اجباری کودکان را ریشه کن کنند، اما بدون قانونگذاری موثر، موفقیت در ریشه کن کردن کار اجباری کودکان ممکن نخواهد بود.

انتهای پیام/

گزارش سازمان بین المللی کار  در آستانه برگزاری کنفرانس جهانی «ریشه کن کردن کار کودکان»

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر