کد خبر: ۶۳۲۱۹۳۳
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶

مدیرکل سازمان محیط زیست کهگیلویه و بویراحمدگفت : 80 نفر کارشناس و محیط بان درقالب 26 اکیپ بمدت 3 روز شمارش حیات وحش مناطق حفاظت شده و شکارممنوع گرمسیری استان را انجام خواهند داد. .

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج؛  سید اسدالله هاشمی درنخستین روز از شمارش حیات وحش مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع حوزه گرمسیری استان در بیست و سومین روز از آبان 96 گفت: هر ساله به منظور اطلاع از وضعیت جمعیتی گونه های مهم حیات وحش , روند افزایشی یا کاهشی آن ها در فصل پاییز در تمام مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع محیط زیست استان در حوزه گرمسیری کار شمارش حیات وحش انجام میگیرد.

سید اسدالله هاشمی هدف از این سرشماری ها را تخمین جمعیت کل و بز، در مناطق مختلف حوزه گرمسیری استان دانست و گفت: اگرچه مشاهدات سایر گونه ها از جمله گوشتخواران و حتی نمایه های حضور سایر گوشتخواران مهم نیز در فرم های سرشماری نیز ثبت می شود.
این مقام مسئول گفت: امسال مطابق برنامه ریزی های انجام گرفته 80 نفر کارشناس و محیط بان در قالب 26 اکیپ بمدت سه روز حیات وحش مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع گرمسیری استان را شمارش خواهند کرد.
وی درادامه افزود: دراین سرشماری 3 نفر ناظر از اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان ,تشکل های زیست محیطی مردمی و همیاران افتخاری نیروهای این اداره کل را دراین سرشماری همراهی خواهند کرد.
هاشمی در پایان افزود: پس از این آمار برداری اطلاعاتی در خصوص وضعیت ترکیب سنی و جنسی جمعیت های موجود, توجه به اهمیت , حمایت و آشنایی هرچه بیشتر با مشکلات محیط زیستی پیش روی شهرستان و تبادل نظر در جهت , چگونگی برخورد و رفع مشکلات زیست محیطی برنامه ریزی خواهد شد
انتهای پیام/غ

آغاز شمارش حیات وحش در مناطق حفاظت شده

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر