کد خبر: ۶۳۲۱۹۶۰
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل از عضویت 5 درصد جمعیت باسواد در کتابخانه های عمومی استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، رباب عزیزخانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت فرارسیدن 24 آبان٬ روز کتاب و کتابخوان افزود: در حال حاضر 5 درصد جمعیت باسواد استان اردبیل عضو کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل هستند که نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد افزایش داشته است.

وی گفت: تعداد کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل 73 باب است که 12 باب به صورت مشارکتی با سایر دستگاه‌های اجرایی و مابقی متعلق به نهاد کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل است.

مدیرکل کتابخانه‌‌های عمومی استان اردبیل با اشاره به این که طی سال‌های 94 و 95 ٬ 13 باب کتابخانه در استان احداث شد٬ افزود: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی دو باب کتابخانه جدید در فخرآباد، مشگین شهر و موران گرمی افتتاح می‌شود.

عزیزخانی تصریح کرد: از ابتدای امسال 150 عنوان کتاب صوتی به صورت خودجوش و توسط داوطلبان همکار اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تولید شده است.

وی بیان کرد: به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی روز 24 آبان عضویت در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل رایگان است و 30 نشست کتابخوانی نیز در این هفته برگزار می‌شود.

وی افزود: 9 هزار و 100 ساعت برنامه فرهنگی در سطح استان اردبیل اجرا شده و برگزاری برنامه‌های فرهنگی نیز در استان 60 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/ح

تولید 150 عنوان کتاب صوتی در اردبیل

 

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل