کد خبر: ۶۳۲۲۴۰۴
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به عدم تکالیف تعیین شده خواستار توقف پروژه مجتمع تجارت جهانی گلریز شد.

درخواست عضو شورای شهر برای توقف پروژه مجتمع تجارت جهانی گلریزبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در بیست و دومین جلسه شورای شهر تهران که امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، در تذکر پیش از دستور با تسلیت حادثه تلخ زلزله در غرب کشور خواستار حضور برخی مسئولان مرتبط با پیشگیری از زلزله از جمله مسئولان بافت فرسوده، وزارت راه و شهرسازی، مرکز تحقیقات مسکن وزارت راه و مدیریت بحران جهت وضعیت ایمنی و مدیریت بحران پایتخت در جلسه شورای شهر تهران شد.

سالاری با اشاره به موضوع پروژه مرکز تجارت جهانی گلریز گفت: این پروژه با مساحت 48 هزار متر و 73 طبقه واقع در بزرگراه حکیم و کردستان در دوره مدیریت شهری گذشته در کمیسیون ماده 5 مورد بررسی قرار گرفت و با الزام به شرایطی این پروژه تعیین شد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در خصوص شروط پیش‌بینی شده برای این پروژه گفت: این شروط شامل تملک زمین‌های اطراف پروژه و تبدیل به یک بلوک شهری و همچنین تعیین مسیر دسترسی از اتوبان به این مجتمع بود.

وی افزود: در حال حاضر این پروژه موجب نگرانی بسیاری شده و باید به این نکته توجه داشت که احداث ساختمان‌های بلندمرتبه بدون توجه به پیوست‌های مطالعاتی تبعات قابل توجهی برای شهر دارد.

سالاری با انتقاد از اینکه شهرداری منطقه بدون اینکه مالک به تکالیف تعیین شده در رأی کمیسیون ماده 5 در خصوص گودبرداری عمل کند، مجوز گودبرداری را صادر کرده، گفت: خواستار توقف پروژه مجتمع گلریز هستیم تا به صورت مجدد پیوست‌های مطالعاتی آن بررسی شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران همچنین در تذکری دیگر انجام ساخت و ساز در بالای تونل رسالت را مورد انتقاد قرار داد و گفت: در بالای تونل رسالت که متعلق به شهرداری تهران بوده قبلا پارکینگ بوده و متاسفانه در این زمینه بدون پروانه اقدام به ساخت و ساز شده و این موضوع موجب ناراحتی شهروندان منطقه شده است.

انتهای پیام/

لزوم توقف پروژه مجتمع تجارت جهانی گلریز در پایتخت

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی