کد خبر: ۶۳۲۲۵۷۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶
مدیرکل بهزیستی قم :

مدیرکل بهزیستی قم گفت:تاکنون 800بیمار مبتلابه ایدز در استان شناسایی شده،این در حالی است که مبتلایان چندین برابر این میزان بوده که معرفی نشده اند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم ؛سلیقه،مدیرکل بهزیستی قم در کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان قم که در تالار امام رضا(ع) ساختمان فرمانداری قم برگزار شد، گفت: تاکنون بالغ‌بر ۸۰۰ بیمار مبتلابه ایدز در استان قم شناسایی و ساماندهی شده درحالی‌که رقم واقعی افراد مبتلا چندین برابر این میزان بوده که متأسفانه شناسایی یا معرفی نشده هستند.

وی با اشاره به برخی معضلات فرهنگی و اجتماعی موجود اظهار داشت: بیماری ایدز و گسترش راه‌های انتقال آن از جمله مباحثی است که باید با دقت بیشتری رصد و پایش شود.

مدیرکل بهزیستی قم  با بیان برخی از مهم‌ترین شیوه‌ها و راه‌های انتقال و سرایت بیماری ایدز در بین شهروندان افزود: مصرف مشترک سرنگ آلوده توسط معتادان در گذشته مهم‌ترین راه و روش انتقال این بیماری بود اما امروزه متأسفانه انتقال از طریق تماس جنسی آمار بیشتری را از آن خود کرده است.

سلیقه با تأکید بر اهمیت مقابله و جلوگیری از انتقال و سرایت بیماری ایدز در مراکز درمانی قم گفت: افراد و کارکنان که در مراکز درمانی و پزشکی شهر قم فعالیت دارند باید همواره رعایت اصول بهداشتی و ایمنی را سرلوحه خدمات خود قرار داده و صرفاً از وسایل استریل شده استفاده کنند.

وی با بیان این‌که متأسفانه بخشی از بیماران مبتلابه ایدز در استان قم ناشناس هستند تصریح کرد: تاکنون بالغ‌بر 800 بیمار مبتلابه ایدز در استان قم شناسایی و ساماندهی شده در حالی‌که رقم واقعی افراد مبتلا چندین برابر این میزان بوده که متأسفانه شناسایی یا معرفی نشده هستند.

 مدیرکل بهزیستی استان قم همدردی و همدلی با افراد مبتلابه ایدز را شرط مهم و وظیفه اصلی جامعه دانست و تصریح کرد: هرگز نباید افراد مبتلا از جامعه طردشده یا نگاه منفی در مورد در آن‌ها به نجو آید بلکه لازم تا با همدلی و همدلی‌های لازم در مورد این بیماری اطلاع‌رسانی‌های کافی در جامعه انجام شود.

 سلیقه با اشاره به معضل کودکان کار در استان قم نیز عنوان کرد: بخشی از کودکان و افرادی که به این کار مشغول بوده کودکانی هستند که به خاطر کمک و یاری خانواده خود مجبور به کار و فعالیت بوده و بخش اندکی نیز در حکم کودکان خیابانی هستند که باید ساماندهی شود.

وی ادامه داد: هزینه‌های درمان، آمورش و تغذیه در استان قم به کودکان کار ارائه می‌شود و یکی از اولویت‌های مهم این اداره کل نیز حل مشکل کودکان کار و مشکلات اقتصادی خانواده‌های آنان است که نیازمند همکاری و همفکری با سایر دستگاه‌های استان است.

انتهای پیام/ش

جمعیت 800 نفری مبتلایان به ایدز در قم

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی