کد خبر: ۶۳۵۱۰۴۶
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷
رئیس میراث فرهنگی مشگین شهر؛

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین شهر گفت: ظرفیت دهیاران در حفاظت از آثار تاریخی این شهرستان به کار گرفته می شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، محرم جعفری، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین شهر در جلسه مشورتی دهیاران و شوراهای اسلامی بخش مرکزی شهرستان مشگین شهر تصریح کرد: دهیاران و شوراهای اسلامی می توانند بازوی یاری گر حفاظت از آثار تاریخی باشند.

وی افزود: مطابق دستور العمل میراث فرهنگ دهیاران و شوراهای اسلامی می بایست نسبت به تشکیل انجمن میراث فرهنگی اقدام کرده و در این انجمن الزامات و ضروریات حفاظت از آثار تاریخی را مورد مشورت قرار دهند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین شهر متذکر شد: به منظور تحقق این مهم می بایست دهیاران و شوراها در روزهای آتی جلسه انجمن میراث فرهنگی را در محل خدمت خود برگزار کرده و شیوه های حفاظت و صیانت از آثار تاریخی را بررسی کنند.

جعفری با اشاره به تعدد آثار تاریخی در شهرستان مشگین شهر ادامه داد: حفاظت از این تعداد اثر نیازمند همکاری نهادهای مختلف از جمله دهیاران و شوراهای اسلامی است.

وی ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک فعالیت انجمن میراث فرهنگی زمینه ساز حفاظت بهینه از آثار تاریخی این شهرستان باشد.

وی همچنین خواستار فرهنگ سازی حفاظت از آثار تاریخی از سوی انجمن های میراث فرهنگی شد و تاکید کرد: در حفاظت از آثار تاریخی می بایست ظرفیت های مردمی نیز به کار گرفته شود.

انتهای پیام/ح

حفاظت از آثار تاریخی در شهرستان مشگین شهر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر