کد خبر: ۶۳۵۱۲۰۲
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲

استاندار همدان به مناسبت فرا رسيدن هفته پژوهش پيامی صادر كرد.

پيام استاندار همدان به مناسبت فرا رسيدن هفته پژوهشبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ محمد ناصر نیکبخت استاندار همدان به مناسبت هفته پژوهش پیامی صادر کرد.

در متن پيام محمد ناصر نيكبخت آمده است:
بسم الله الرحمن الرحيم
جمهوری اسلامی ایران ، نخستین کشوری است که در منطقه خاورمیانه دارای تمامی امکانات علمی است و شایستگی کشورمان در جهان با وجود دانشمندان آن به اثبات رسیده و ایران را مهد علم ، تحقیق و پژوهش کرده است.
نیاز امروز جوامع اسلامی، ابتدا، تحقیق و پژوهش در حوزه‌های نظری نظیر "عظمت اسلام" ،"پیامبر اکرم (ص)" ، "رحمانیت اسلام" و سایر مسایل دینی است، چرا که برخی سودجویان ، اسلام هراسی را پیشه خود کرده‌ و با ایجاد گروه‌های خلق الساعه نظیر داعش که با همت مسلمانان و مدافعان حرم به پایان دوران وحشت آفرینی خود رسید، سعی دارند چهره اسلام را مخدوش کنند و سپس در حوزه های علوم تجربی، فنی ومهندسی ، بویژه علوم دانش بنیان است تابتوانیم ضمن ظرفیت سازی داخلی ،زمینه را برای صدور دانش فنی و نیروی متخصص به کشورهای منطقه فراهم کنیم.
در بیشتر کشورها 10درصد از تولید ناخالص ملی را به پژوهش اختصاص داده اند در حالی که در ایران این رقم 4درصد است و در عمل به 0.6 درصد هم می‌رسد.
ساخت پل و جاده به معنای پیشرفت است نه توسعه و ما نیازمند انسان‌های توسعه یافته هستیم تا از قطار توسعه جهان عقب نمانیم و به همین دلیل باید برای تحقیق و پژوهش از هیچ هزینه ای دریغ نکنیم.
درپایان، ضمن تبریک هفته پژوهش به تمامی محققین ودانش پژوهان، امیدوارم متولیان امرپژوهش، بویژه مراکزعلمی ودانشگاهی بستر مناسب را برای شکوفا شدن استعدادهای نوجوانان وجوانان استان که کم هم نیستند، فراهم نمایند.

محمد ناصر نیکبخت
استاندار همدان

انتهای پیام/ش.و

پیام استاندار همدان به مناسبت هفته پژوهش

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی