کد خبر: ۶۳۵۱۳۸۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۲
حزب وحدت اسلامی:

حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان با صدور اعلامیه ای، انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس را تحریک آمیز و خلاف قوانین و مقررات بین المللی دانست.

انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس، تحریک آمیز و خلاف قوانین بین المللی استبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان با صدور اعلامیه ای، انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس را تحریک آمیز و خلاف قوانین و مقررات بین المللی دانست.

در این اعلامیه همچنین آمده است که حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان این اقدام خلاف اصول و موازین بین الملل و منافی معیارهای انسانى که علیه حقوق بشری یک و نیم میلیارد مسلمان جهان صورت گرفته است را تقبیح می کند.

بیانیه این حزب افزوده است: در شرایطی که گروه های تکفیری به هر بهانه در صدد آشوب و اغتشاش است، این اقدام آمریکا سبب تشدید خشونت های بیشتر در خاورمیانه می شود.  حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان تاسیس دولت مستقل فلسطینى با مركزيت بيت المقدس و تامین حقوق فلسطینی ها را یگانه راه حل بحران فلسطین دانسته و بر رعایت موازین بین المللی در مورد سرنوشت بیت المقدس تاکید می کند.

حکومت افغانستان نیز در بیانیه ای گفته است که تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم اسراییل، احساسات مسلمانان جهان را جریحه دار ساخته و در این خصوص قبلاً از مجراهای دیپلماتیک نگرانی عمیق خود را با رهبری آمریکا در میان گذاشته است.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر