کد خبر: ۶۳۵۱۴۶۸
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
همراه باشهدا؛

گوشه‌ای از زندگی‌نامه شهید آذرآباد از شهدای هشت سال دفاع مقدس را در اینجا بخوانید.

زندگی نامه شهیدبه گزارش خبرنگارحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است.

شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است. شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست، انتخاب آزادانه و آگاهانه است؛ خلوت عاشق و معشوق است.شما می توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی یکی از شهدای دفاع مقدس را در ادامه بخوانید:

شهید محمد آذرآباد سال1349 در شهرستان نقده دیده به دنیا آمد، در دامن پر ازمهر و محبت خانواده رشد و نمو کرد تا اینکه به سن تحصیل رسید و وارد مدرسه گردید. دوره ابتدایی را با موفقیت سپری نمود و سپس دوره راهنمایی و متوسطه را نیز با علاقه خاصی به پایان برد و مدرک دیپلم را اخذ کرد.


عشق به میهن و انقلاب باعث پیوستن او به سبزپوشان نیروی انتظامی گردید و به عنوان درجه دار استخدام شد و با قلبی سرشار از خلوص و ایمان و با کوله باری از وظیفه شناسی و خدمتگزاری در منطقه محروم و دورافتاده ماکو در منطقه کلیساکندی با مستضعفان خاک نشین همدل و همراه و هم زبان شد.

عمری عاشقانه خدمت کرد و صادقانه در مسیر انقلاب و پاسداری از ارزشهای الهی گام زد و مردانه، عَلَم تعهد و تکلیف را بر دوش کشید.این جوان باوفا و متعهد، خانواده ای مذهبی داشت و در این فضای معنوی خانواده رشد کرده بود،به اهل بیت عصمت و طهارت علاقه خاصی داشت و خانواده اش او را خیلی دوست داشتند.

ملت ایران برای پاسداری از انقلاب جوانان زیادی را تقدیم کرده بود. جبهه های ایران با نفس گرم رزمندگان حال و هوای دیگری می گرفت. دوران جنگ تمام شده بود اما پایگاه ها، مرزها و پادگانها در حال آموزش نظامی و آماده ساختن سربازان و رزمندگان برای روزهای احتمالی جنگی دیگر بودند.

شهید محمد آذرآباد هم در یکی از پایگاه های شهرستان ماکو مشغول انجام وظیفه بود که بر اثر کولاک شدید و توفان، در تاریخ1372/8/11 به شهادت رسید.

انتهای پیام/

بیوگرافی شهید محمد آذرآباد 

 

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی