کد خبر: ۶۳۵۱۵۳۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۹

امیلی تورنبری روز پنجشنبه در پارلمان انگلیس از سیاست‌های لندن در قبال آمریکا به شدت انتقاد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از راشا تودی، امیلی تورنبری، وزیر خارجه دولت در سایه انگلیس، از دولت ترزا می، نخست وزیر این کشور، درخواست کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را به طور رسمی «قلدری معرفی کند» که صلح جهانی را تهدید می‌کند.

او روز پنجشنبه در پارلمان انگلیس گفت: «دونالد ترامپ آتشی در صحنه یک تئاتر نیست؛ بلکه خود این صحنه را به آتش کشیده است.»

او در واکنش به اقدام ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفت: «تصمیم دیروز برای همه ما در این مجلس و خارج از آن که سال‌ها به امید ایجاد صلح دائم در خاورمیانه تلاش کرده‌ایم، ضربه‌ای مهلک بود.»

او گفت: «پیش از تاریخ ۶ دسامبر، هیچ کشور دیگری سفارت خود را در بیت المقدس اعلام نکرده بود و هیچ کشور دیگری بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل نخوانده بود؛ زیرا هر کدام از این اقدامات به معنی به رسمیت شناختن اشغالگری اسرائیل است.» او همچنین وضع بیت‌المقدس را «اشغالگری بدون پایه و اساس در قوانین بین المللی و مانع دائم برای دستیابی به راه حل سیاسی» خواند.

او همچنین گفت: «بی‌پروایی صرف» رئیس جمهور آمریکا نیاز به بحث ندارد و افزود ترامپ «در بیان این ادعا که این اقدام را برای پیشبرد روند صلح انجام داده است و در حالی که می‌دانیم او این روند صلح را دهه‌ها به عقب می‌برد، جسارتی باورنکردنی داشته است.»

وزیر خارجه دولت در سایه انگلیس همچنین ضمن «قلدر» خواندن ترامپ، از دولت ترزا می‌درخواست کرد در مقابل رئیس جمهور آمریکا بایستد.

تورنبری گفت: «دولت ترزا می‌ در بحث بیت المقدس و چند موضوع دیگر مانند احمق‌ها، ضعیف و بدون نفوذ به تصویر کشیده شده است. آن‌ها (کابینه انگلیس) چه زمانی می‌خواهند دریابند تعظیم در برابر یک قلدر تنها رفتار او را تشویق می‌کند؟ آنچه کشور ما و جهان ما نیاز دارد دولتی است که در مقابل او بایستد!»

انتهای پیام/

 

واکنش دولت سایه انگلیس به تصمیم ترامپ درباره قدس

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی