کد خبر: ۶۳۵۱۷۶۰
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۳
مدیرکل کمیته امداد استان سمنان;

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: از ابتدای سال تا کنون ۱۱۶ فقره تسهیلات اشتغال زایی با اعتبار یک میلیارد و ۷۲۳ میلیون تومان به منظور افزایش تولید به مددجویان این نهاد پرداخت شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سید جواد رضوی مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در نشست تخصصی اشتغال استان سمنان با بیان اینکه طی هشت ماه سال جاری ۱۱۶ فقره تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد استان سمنان پرداخت شد گفت : این تسهیلات با اعتبار یک میلیارد و ۷۲۳ میلیون تومان و با هدف ایجاد فرصت های شغلی پایدار به کارگاه‌های در حال فعالیت و مشاغل خانگی مددجویان کمیته امداد اعطا شد.

 

وی با بیان اینکه ۱۱۱ فرصت شغلی از طریق کاریابی برای مددجویان کمیته امداد استان سمنان در هشت‌ماهه نخست امسال ایجاد شده است، افزود: در مجموع این تعداد ۹۴ فرصت شغلی فصلی و ۱۷ اشتغال پایدار را شامل می شود.

 

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه نظارت بر طرح‌های اشتغال ایجادشده باهدف افزایش تولید و پایداری اجرایی می‌شود، ابراز داشت: تاکنون دو هزار و ۴۴۲ مددجو در دوره های آموزش مهارت های شغلی، فنی و حرفه ای شرکت کردند.


افزایش مهارت آموزی در بین مددجویان در دستور کار قرار دارد


رضوی با بیان اینکه افزایش مهارت آموزی در بین مددجویان در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: طی سال جاری یک هزار و ۱۸۷ آموزش باهدف پایدارسازی فرصت‌های شغلی صورت گرفت که از بین آن ها ۷۶۶ مهارت‌آموزی، ۲۹۶ کارآفرینی و ۱۹۳ حرفه‌آموزی دانش‌آموزی بوده است.

 

وی ضمن بیان اینکه با ایجاد فرصت‌های شغلی افراد تحت حمایت را توانمند خواهند شد، افزود: ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق روستایی می تواند به جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و بروز آسیب های اجتماعی کمک کند لذا توانمند شدن جوامع بومی و محلی و مددجویان کمیته امداد در قالب مهارت افزایی می تواند در راستای بهبود معیشت اقشار کم برخوردار موثر باشد.

 

انتهای پیام / ه

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر