کد خبر: ۶۳۵۱۸۹۰
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸

گزارش‌ها حاکی از آن است که پس از سلب صلاحیت قاضی پرونده مشاور امنیت ملی سابق آمریکا، اکنون فرد دیگری جایگزین وی شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پُلیتیکو، اسناد دادگاه نشان می‌دهد مایکل فلین، مشاور امنیت ملی پیشین دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، برای اعلام جرم علیه وی با قاضی دیگری روبرو خواهد شد.

پس از آن‌که «رودولف کنترراس»، قاضی پیشین این پرونده که در روزهای گذشته فلین در مقابل وی به گناهکار بودن خود اعتراف کرد، خود را برای رسیدگی به پرونده فلین سلب صلاحیت کرد، قاضی دیگری به نام «امت سالیوان» برای این پرونده انتخاب شد.

یک سخنگوی دادگاه در مصاحبه با پولیتیکو تایید کرد علت تغییر قاضی در این پرونده، سلب صلاحیت قاضی نخست بوده است. با این‌ حال، وی گفت دادگاه به طور معمول دلیل سلب صلاحیت قضات را اعلام نمی‌کند.

سالیوان از جانب بیل کلینتون، رئیس جمهور اسبق آمریکا و کنترراس از جانب باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین این کشور، به عنوان قاضی فدرال انتخاب شده اند.

فلین روز جمعه به اتهام سوگند دروغ اعتراف کرد. دادستان‌ها در تیم رابرت مولر، مشاور ویژه تحقیقات درباره ارتباط احتمالی ستاد انتخاباتی ترامپ و روسیه این اتهامات را علیه فلین اعلام کرده اند.

فلین که پس از 24 ساعت فعالیت رسمی در سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید از سمت خود برکنار شد، در دادگاه اعتراف کرد به ماموران پلیس فدرال آمریکا درباره تعامل‌های خود با سرگئی کیسلیاک، سفیر روسیه در آمریکا، در دوران انتقال قدرت به ترامپ دروغ گفته است. وی همچنین اعتراف کرد درباره لابی‌گری‌های خود در ارتباط با ترکیه نیز به وزارت دادگستری آمریکا دروغ گفته است.

فلین که پذیرفته است با تیم مولر همکاری کند، تاکنون به مجازاتی محکوم نشده است.

انتهای پیام/

پرونده فلین به قاضی دیگری سپرده شد

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل