کد خبر: ۶۳۵۱۹۸۷
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
منزوی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رییس اتحادیه فروشندگان و تعمیرکاران ماشینهای دوخت و بافت گفت: نبود نظارت کافی بر میزان واردات، تاثیر زیادی در بازار خواهد داشت.

عباس منزوی رییس اتحادیه فروشندگان و تعمیرکاران ماشینهای دوخت و بافت در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص مشکلات موجود در بازار اظهار کرد: نظارت کافی بر میزان واردات کالا صورت نگرفته، به طوری که به صورت بی رویه نمونه های خارجی وارد کشور شده و موجب انبار شدن تولیدات داخلی و کالاهای دیگر کسبه شده است.

وی با اشاره به اینکه در بخش ماشین های دوخت و بافت کشور، تنها توانایی تولید چرخ های خیاطی را داشته بیان کرد: کیفیت چرخ های خیاطی خانگی تولید داخل، قابل رقابت با نمونه های خارجی بوده و شرایط لازم را برای حضور در بازار های جهانی به هراه داشته، اما به دلیل کمبود سرمایه، مجبور به کاهش میزان تولیدات بودیم.

این مقام مسوول، با اشاره به اینکه توانایی تولید دیگر ماشین آلات دوخت و بافت در کشور وجود نداشته است اظهار کرد: شرایط لازم برای تولید اعم از خط تولید قطعات مورد نیاز دستگاه ها، سرمایه و دانش تولید موجود نبوده است.

رییس اتحادیه فروشندگان و تعمیرکاران ماشینهای دوخت و بافت با توجه به اینکه قرار نیست در همه بخش ها افراد به تولید بپردازند تصریح کرد: بخش زیادی از افراد شعار تولید سر می دهند و در صحنه ی اجرا به وعده های خود عمل نمی کنند چرا که فاصله حرف تا عمل زیاد است ، درحالیکه، کشور شرایط لازم برای تولید سوزن چرخ خیاطی را نداشته، چرا که تقاضا برای این کالا کم است.

منزوی درپایان اذعان کرد: تولید و واردات هر کالایی در کشور که صرفه اقتصادی نداشته و موجب تضرر دیگر فعالان در بازار خواهد شد به طوری که تولید و واردات هر محصولی، موجب از بین رفتن سرمایه و نیروی انسانی کشور خواهد شد.

انتهای پیام/

تولید و واردات هر کالایی در کشور صرفه اقتصادی نداشته و موجب تضرر فعالان در بازار خواهد شد

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل