کد خبر: ۶۳۷۱۲۷۴
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
سازمان وظیفه عمومی اعلام کرد

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: تمام جانبازان و رزمندگان حتی مشمولان غایب، تا دهم دی ماه سال ۹۶ فرصت دارند نسبت به بهره مندی از کسر خدمت سربازی خود اقدام کنند.

10 دی ماه آخرین فرصت ثبت نام ایثارگران برای بهره‌مندی از کسر خدمت سربازیبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا، با بیان این مطلب که همه ایثارگران حتی مشمولان غایب باید در فرصت باقی مانده ثبت نام کنند، اظهار کرد: آن دسته از کارکنان وظیفه (سرباز حین خدمت) که اضافه خدمت آنان تا 22 بهمن ماه سال جاری بخشیده شده است، از آنجا که تبعات غیبت آنان منتفی نشده، در اولویت بهره مندی از کسرخدمت ایثارگری قرار نمی‌گیرند، اما به منظور بررسی وضعیت آنان توسط مسئولان، باید در فرصت باقی مانده از طریق دفاتر (پلیس +۱۰) برای ثبت نام اقدام کنند.

وی افزود: پس از اتمام فرصت در نظر گرفته شده برای ثبت نام ایثارگران و انجام بررسی‌های لازم، برای مشمولانی که در اولویت بیست هزار نفر قرار گرفته اند، پیامکی مبنی بر ارائه مدارک از سوی سازمان وظیفه عمومی ارسال می‌شود.

جانشین سازمان وظیفه عمومی با اشاره به اینکه قانون معافیت به ازای ۳۰ ماه حضور در جبهه،۲۴ ماه آزادگی و ۲۵ درصد جانبازی به قوت خود باقی است، گفت: قانون کسر خدمت ایثارگری مربوط به سوابق کمتر از امتیازات فوق مانند:۲۳ ماه آزادگی و غیره است که فرزندان ایثارگران برای بهره مندی از کسرخدمت، باید در اولویت سالانه 20 هزار نفر قرار گیرند.

وی افزود: مشمولانی که می‌توانند از معافیت‌های ایثارگری مانند: ۳۰ ماه حضور در جبهه و غیره بهره‌مند شوند، نیازی نیست جزء اولویت‌های بیست هزار نفر قرار گیرند و در صورت ثبت درخواست و انجام مراحل مربوطه، می‌توانند از خدمت سربازی معاف شوند.

سردار کریمی خاطرنشان کرد: پیش از این در مورد کسرخدمت ایثارگری ماده قانونی وجود نداشت که در بند (د) ماده ۸۸ قانون پنج ساله ششم توسعه کشور، کسر خدمت ایثارگری پیش بینی شده است و سالانه تعداد حداکثر ۲۰ هزار نفر از فرزندان ایثارگران که دارای بیشترین درصد جانبازی، آزادگی و رزمندگی هستند و یا تجمیع امتیاز جانبازی، رزمندگی و آزادگی آنان به بالاترین امتیاز برسد از تسهیلات کسر خدمت ایثارگری بهره مند می‌شوند.

وی گفت: تمام جانبازان، آزادگان و رزمندگان تا دهم دی ماه فرصت دارند با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس + ۱۰) نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند تا اولویت بندی ذکر شده انجام شود. 

انتهای پیام/

همه ایثارگران حتی مشمولان غایب در فرصت باقی مانده ثبت نام کنند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر