کد خبر: ۶۳۷۱۵۸۷
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
کد خبر : ۶۳۷۱۵۸۷

روند توسعه صادرات محصولات لبنی باید انجام شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، نخستین نشست تخصصی توسعه صادرات لبنیات ایران با حضور فعالان حوزه صنعت دامپروری و غذایی کشور و استان به میزبانی انجمن صنایع غذایی مازندران در هتل بادله ساری گشایش یافت.

در این نشست تخصصی که اساتید و صاحب نظران حوزه صنایع غذایی و لبنیات حضور داشتند، راهکار‌های توسعه صادرات لبنیات در ایران و راه‌های برون رفت از مشکلات فعالان این حوزه بحث و بررسی شد.

محمد محمدپور عمران رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز در این نشست گفت: صادرکنندگان سرمایه‌ های ملی و نخبگان واقعی جامعه هستند که با افکاربلند خود به گونه‌ای عمل می‌کنند که چراغ راه اقتصاد را روشن می‌ کنند.

وی افزود: هدف ما افزایش کمی و کیفی توسعه صادرات صنایع فرآورده‌ های لبنی است که باید تکیه‌گاه اصلی خودمان باشیم و منتظر کمک‌های دولت مانند یارانه نباشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: حداکثرسازی تعامل زمانی رخ می‌دهد که پیشنهاد عملیاتی داشته باشیم و تفویض اختیار زمانی است که بخش خصوصی بتواند با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و امکانات با تعامل بیشتر با دولت روند توسعه را تسهیل کنند.

محمدپور افزود: جلوگیری از صادرات محصولات بی کیفیت، صادرات محصولات با ارزش افزوده، تولیدو محصولات باکیفیت، تداوم در صادرات و روان سازی صادرات از اهمیت فراوانی در توسعه صادرات با کیفیت دربازار‌های جهانی دارد.

وی گفت: در زمینه سلامت اگر به موضوع صنایع لبنی توجه کنیم پیشگیری بهتر از درمان است که در قانون بودجه ۹۷ باید سهمی برای حمایت از صنایع لبنی در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/ م

گامی به سوی صادرات محصولات لبنی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر