کد خبر: ۶۳۷۲۸۳۴
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: گردشگران با توجه به گوناگونی سلیقه، نیازمند خدمات بهتری در زمینه‌های مختلف هستند و این مهم لزوم توسعه زیرساخت‌ها را افزایش می دهد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛  به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، سید محمد حسینی اظهار داشت: طبق آمار موجود از سال 88 تا 91 در مجموع 226 هزار و 162 نفر در هتل‌های استان اقامت داشته‌اند که این میزان در بازه زمانی 92 تا 96 به 364 هزار و 170 نفر رسیده و با رشد 61 درصدی همراه بوده است.

وی افزود: استان مرکزی با وجود جاذبه‌های گردشگری فراوان طبیعی و تاریخی پذیرای گردشگرانی است که از اقصی نقاط کشور به این استان سفر می‌کنند، گردشگران با توجه به گوناگونی سلیقه، نیازمند خدمات بهتری در زمینه‌های مختلف هستند و این مهم لزوم توسعه زیرساخت‌ها را بیش از پیش خاطر نشان می کند، برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های این صنعت در مسیر دستیابی به رشد اقتصادی، هدف‌گذاری دقیق و برنامه راهبردی ضرورتی است که باید به دقت اجرایی شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: در سال 95 با اقامت 91 هزار و 454 نفر رکورد بیشترین اقامت در هتل‌های استان به ثبت رسید که نویدبخش حرکت در مسیر صحیح توسعه گردشگری پایدار است.

حسینی بیان کرد: ضریب اشغال هتل‌های استان نسبت به  دولت قبل افزایش داشته است و میراث فرهنگی استان درصدد است که با جذب سرمایه‌گذار در صنعت هتل‌داری با برنامه‌ریزی منسجم این صنعت را در استان به سوی رشد سوق دهد.

انتهای پیام/ب

لزوم توجه به زیرساخت‌های گردشگری در استان مرکزی

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر